Tag: insomniac games

Spider-Man është super heroi më fitimprurës
Është pak e çuditshme që një djalë që është kafshuar nga një merimangë radioaktive të marrë fuqi të jashtëzakonshme, së bashku me aftësinë për tu zvarritur në mure dhe për të krijuar rrjeta për t'u lëkundur në qytetin e Nju…
Ratchet & Clank: Rift Apart (PS5)
Më në fund Ratchet & Clank jane rikthyer, kete radhë ekskluzivisht ne PlayStation 5 dhe fale Albagame dhe Sony ka ardhur ne duart tona për ta luajtur dhe për të të dhënë mendimin tone. Por ku do të na çojnë…
Shitjet e Miles Morales tejkalojnë The Last Of Us Part 2 dhe Ghost Of Tsushima
Spider-Man: Miles Morales i lëshuar disa muaj më vonë pas The Last of Us Part 2 dhe Ghost of Tsushima arrin rekorde në Shtetet e Bashkuara. Sipas një raporti nga NPD Group, Spider-Man: Miles Morales ishte loja e pestë më…
Spider-Man: Miles Morales Review
E bukur por e shkurtër Seria e lojërave Spider-Man gjithmonë ka patur vlerësime të përziera. Për ne, loja Spider-Man i vitit 2018 ishte një ndër lojërat më të bukura të serisë dhe e realizuar mjaf mirë. Por a do të…
Gjithçka që dimë në lidhje me Spider-Man: Miles Morales
Marvel's Spider-Man bëri debutimin në PlayStation 4 në 2018. Loja e heroit të comics u prit me lavdërime universale nga kritikët dhe fansat, dhe u bë një histori e madhe suksesi për Sony. Tifozët të etur për të vendosur maskën…
Insomniac Games po hedh shenja drejt një loje të re, por nuk është Spider-Man 2
Gushtin që lamë pas, Sony Computer Entertainment më në fund mori të drejtat e Insomniac Games për $229 milionë. Kjo erdhi pas një marrdhënieje 23-vjeçare mes kompanive, duke filluar me Disrupter dhe Spyro the Dragon në PlayStation-in origjinal, duke na…
Ja sa ka paguar Sony për zhvilluesin e Spider-Man PS4
Kur Sony bleu zhvilluesin e Spider-Man, Insomniac Games, dukej si një vendim i natyrshëm për një studio që kishte kohë që punonte me lojëra ekskluzive të PlayStation. Marrëveshjet e fundit financiare tregojnë se sa ka paguar Sony për këtë zhvillues.…
Marvel’s Spider-Man 2 mund të jetë në zhvillim dhe të lançohet në 2021
Një 'leak' i fundit sugjeron që mund të shohim më shumë nga zvarritësi i mureve në 2021-shin. Një 'leak' ka dalë në sipërfaqe në Reddit i cili pretendon një vazhdim të Marvel's Spider-Man që mund të dalë në "Holiday 2021".…
Update-i i Spider-Man në PS4 shton dy kostume nga Spider-Man: Far From Home
Sony dhe zhvilluesi Inomniac Games kanë sjellë update-in e ri të Spider-Man 1.16 për PlayStation 4, që sjell dy kostume të reja nga filmi i Spider-Man: Far From Home. Update-i është publikuar me rastin e ardhjes së filmit të ri…
Spider-Man: Loja e shitur më shpejtë e vitit
Loja ekskluzive e PlayStation 4 Spider-Man fillimisht u raportua se kishte bërë një fillim mjaft të suksesshëm. Të paktën në Mbretërinë e Bashkuar, është edhe loja më e shpejtë e shitur e vitit deri më tani, duke tejkaluar edhe Far…