Tag: indiefoxx

Indiefoxx po largohet nga Twitch pas ban-it të gjashtë
Ylli i Twitch, Jenelle 'Indiefoxx' Dagres ka njoftuar rikthimin e saj në stream. Sidoqoftë, duket se ajo nuk do të kthehet në Twitch dhe në vend të kësaj do të eksplorojë opsione të reja, që ndoshta ka të bëjë me…
Indiefoxx u bë ban dhe në TikTok?!
Twitch Streamer e bërë ban, Indiefoxx tani me sa duket e ka gjetur veten të bërë ban edhe nga TikTok pasi llogaria e saj është zhdukur. Ashtu si shumë krijues të tjerë të përmbajtjes, Indiefoxx është degëzuar në shumë platforma…
Indiefoxx e bërë ban nga Twitch tashmë ka filluar të shesë videot e veta
Jenelle 'Indiefoxx' Dagres u bë ban kohët e fundit për herë të fundit në Twitch. Streamers, i cili shpërtheu në epokën e hot tub, u bë ban gjithsej gjashtë herë në gjysmën e parë të 2021, gjë që çoi në…
Twitch merr masa kundrejt indiefoxx
Jenelle "Indiefoxx" Dagres, një streamer e suksesshme me më shumë se dy milion ndjekës, ka humbur statusin e saj të partneritetit me Twitch pasi u gjet në një situatë jo të favorshme për herë të gjashtë këtë vit. Indiefoxx, si…
Alinity shpreh mospëlqimin ndaj Indiefoxx dhe Twitch
Ylli i Twitch, Natalia ‘Alinity’ Mogollon po bën thirrje që Twitch të bëjë diçka në lidhje me përsëritësit e sjelljeve jo të përshtatshme në platformë, midis tyre edhe ban e gjashtë të kolegëve të tjerë si streamer Indiefoxx në këtë…
Streamer-ja e Twitch bëhet ban përsëri
E vetquajtura “G-rated e-girl” është bërë ban përsëri. Streamer Bans ka konfirmuar se Jenelle Dagres "indiefoxx" është bërë ban sërish nga Twitch. Kjo vjen shtatë ditë pasi indiefoxx u bë ban së bashku me Kaitlyn "Amouranth" Siragusa për një NSFW,…
Alinity thotë se përmbajtja seksuale do të vazhdojë në Twitch
Streamer Natalia Mogollon, ‘Alinity’ nuk beson se përmbajtja seksuale në Twitch do të ndalet së shpejti, pavarësisht faktit që Amouranth dhe Indiefoxx u dhanë bans tre-ditore pas transmetimeve të tyre të diskutueshme ASMR. Twitch ka qenë nën debate shumë të…
Twitch heq qafe seksualitetin që po rrethonte platformën
Twitch ka bërë ban Amouranth, Indiefoxx, ExoHydraX dhe më shumë gjatë transmetimeve të fundit të ASMR. Në momentin e publikimit, Twitch nuk e ka konfirmuar akoma arsyen prapa  ndalimit të zbavitjes, por duke pasur parasysh se kush janë shënjestrat dhe…
Streamer-ja e Twitch, Indiefoxx, bëhet përsëri ban nga platforma
Streamer-ja e Twitch, Indiefoxx, është bërë ban për herë të dytë në vetëm katër ditë, pasi ajo vendosi se ishte një ide e mirë për të shkruar emra të ndjekësve në trupin e saj, ndërsa ishte me të brendshme Më…
Streamer-ja indiefoxx bëhet ban në Twitch për nuditet
Streamer-ja Indiefoxx është bërë ban në Twitch pasi ka shkelur politikën e nuditetit dhe pamjes që përcakton kërkesat minimale për veshjet në streams. Twitch e mori vendimin disa orë pasi një klip i jakenbake komentoi veshjen e saj ndërsa bëhej…