Tag: hwang dong-hyuk

Krijuesi i Squid Game zbulon planet për Season 2
Krijuesi i Squid Game po mendon një rikthim befasues për Season 2 pas vdekjes së një personazhi në sezonin e parë! Squid Game ishte një nga hitet më të shpejta dhe më të suksesshme të lëshuar në Netflix në dy…
Netflix konfirmon sezonin e dytë të Squid Game
"Squid Game", hiti i Netflix i vitit 2021, do të ketë një sezon të dytë, pohoi bashkë-CEO dhe shefi i përmbajtjes Ted Sarandos. Në intervistën e fitimeve të tremujorit të katërt të Netflix 2021, Sarandos u pyet nëse do të…
Krijuesi i Squid Game vlerëson Squid Game e MrBeast
Squid Game fitoi një popullaritet të madh pas lançimit në Netflix duke shpërndarë një influencë të madhe. Kjo bëri që MrBeast të rikrijonte Squid Game e tij dhe krijuesi i serisë, Hwang Dong-hyuk, ka dhënë mendimin e tij rreth rikrijimit…
Konfirmohet zyrtarisht sezoni 2 i ‘Squid Game’
Duket se Squid Game po rikthehet zyrtarisht për një sezon të dytë. Kjo ndoshta nuk do të jetë një surprizë e madhe, duke pasur parasysh suksesin e jashtëzakonshëm të shfaqjes Netflix, por është mirë të dihet me siguri se Seong…
Pse dublimi në anglisht i Squid Game është kaq i keq?
Squid Game është një serial i shkëlqyer, i ekzekutuar në mënyrë mbresëlënëse nga fillimi në fund. Asetet e saj përfshijnë kastin e tij, të mbushur me aktorë të famshëm dhe të sapoardhurit që ofrojnë shfaqje emocionuese dhe komplekse. Por, meritat…
Pse Squid Game është kaq i suksesshëm
Këto ditë duket se nuk ka një film apo program tjetër që tërheq vëmendjen në Netflix përveçse Squid Game, dhe disa nga publikimet më të njohura shpërthejnë edhe më tej. Jo vetëm që e kanë renditur në Top 10 listat…
Shefi i Netflix për Squid Game përgjigjet nëse do të ketë një sezon të dytë
Squid Game i Netflix është seriali më i përfolur i momontit, në krye të listave të transmetimit dhe duke krijuar shumë biseda në mediat sociale. Drama e Koresë së Jugut ndjek një grup njerëzish të cilët janë të ftuar të…