Samsung mbetet dominant në tregun e mobile
Një raportim i ri nga Counterpoint Research zbulon ndryshimet që janë bërë në tregun e smartphone që nga muaji prill. Sipas të dhënave, Samsung ka rritur përqindjen e tij me 2%, duke dominuar tashmë 22% të tregut. Në të njejtën…
Tencent dhe Huawei po punojnë për një shërbim cloud-gaming së bashku
Përgjatë vitit të fundit, kemi parë një shpërthim në nurmin e shërbimeve të cloud gaming. Një nga barrierat kyçe për gaming ka qenë nevoja për një PC të fuqishëm ose një konsolë. Shërbime si Google Stadia, Project Xcloud dhe Gforce…
Huawei P40, P40 Pro dhe P40 Pro+ kanë sensorin më të madh të kamerës të parë në një smartphone
Huawei ka treguar superioritet me modelet P40, P40 Pro dhe P40 Pro+, mbi të gjitha kur vjen puna te kamera. Në fakt mund të mos e keni vënë re, por të treja modelet përfshijnë sensorin më të madh të kamerës…
Huawei pushon 600 punonjës nga Futurewei si pasojë e vendimit të Trump
Huawei është duke hequr nga puna mbi 600 njerëz nga kërkimi Futurewei i tij në SHBA. Kompania e bëri këtë lajm zyrtar ditën e hënë, kur i nisi email-et zyrtare mbi 2/3 të stafit të punonjësve. Aty shpjegohej se duke…
Dëbimi i Huawei në SHBA po përhap panik në sektorin teknologjik të vendit
Artikulli është pak i gjatë, ndaj rehatohuni. Sot, kompanitë teknologjike, mbi të gjitha ato të chip-eve, pësuan rënie teksa shqetësimet rriteshin mbi futjen në listën e zezë të gjigandit teknologjik Kinez, Huawei. Administrate e Trump e vuri Huawei në listën…