Tag: housemarque

Abonuesit e PlayStation Plus do marrin falas një nga lojërat më të mira të 2021
Abonimi i ri i PlayStation Plus pritet që të vijë në muajin qershor bashkë me shumë veçori dhe lojëra të reja falas. Dhe mesa duket është zbuluar se një nga lojërat më të mira të 2021 ekskluzive të PlayStation do…
Returnal (PS5) Review
Lojërat bullet-hell janë një zhanër mjaft old-school, por qe gjithsesi kane një audience mjaft te konsoliduar dhe te dedikuar. Returnal sjell deri diku një ndryshim ne formulën standarde te këtyre lojërave, duke marre elemente nga lojëra rogue-like dhe souls-like për…
Housemarque zbulon më shumë detaje rreth Returnal
Ketë herë Returnal vjen edhe me një datë lançimi Loja më e fundit nga kompania zhvilluese Housemarque është Returnal e cila është një lojë third-person sci-fi shooter që ndjek ngjarjet e një gruaje që ka ngecur në një lloj time…
Zbulohet një nga lojërat që mund të vijë me lançimin e PS5
Kur PS5 të lançohet më vonë gjatë këtij viti, dimë se konsola PlayStation e gjeneratës së ardhshme do të shoqërohet me Godfall, por kjo është pak a shumë gjithçka që dimë për lojërat që do të vijnë me PS5. Kemi…