Tag: house of the dragon

House of the Dragon do zgjasë 4 sezone
Kjo ka qenë goxha javë për House Of The Dragon dhe jo, nuk po flas për ngjarjet tronditëse të episodit tetë. E kam fjalën për shkëmbimin e këndshëm të Emma D'Arcy dhe Olivia Cooke për një negroni. Çështja është, pavarësisht…
House of the Dragon s’ka arritur pikën kulminante akoma!!
George R. R. Martin ka marrë lëvdata për House Of The Dragon, shfaqjen e HBO që adapton ngjarjet e Dance of Dragons në prequel-in e tij të Game of Thrones, Fire & Blood. Në fakt, ai ka thënë se "më…
Shikueshmëria e House of the Dragon vazhdon të rritet
Shikueshmëria për House of the Dragon vazhdon të rritet edhe pse episodi i fundit mori një kërcim të konsiderueshëm. Spinoff i Game of Thrones ka qenë një hit i menjëhershëm, duke regjistruar premierën më të madhe të serialit HBO ndonjëherë…
Fansat vunë re gabime tek House of the Dragon
Ashtu si Game of Thrones, House of the Dragon ka rënë në kundërshtim me një dështim humoristik që përfshin mungesën e efekteve CGI të aplikuara në dorën e mbretit Viserys në episodin e tretë të shfaqjes. Jam i sigurt se…
Ja si të shikoni House of the Dragon falas
Duke ndjekur hapat e paraardhësit të tij, House of the Dragon është bërë tema kryesore e bisedës për shumë TV-shows. Shfaqja tashmë është në punë për një sezon të dytë pasi u bë premiera e serialit më të ndjekur të…
George RR Martin i Game of Thrones e zë COVID-19
Në San Diego Comic Con, HBO publikoi trailerin më të fundit për serialin, i cili përqendrohet rreth fabulës "Dance of the Dragons", dhe fansat ndanë shpejt emocionet e tyre në internet. Dikush tjetër që mezi pret serialin është autori George…
House Of The Dragon shfaq trailerin e parë
HBO shfaq për herë të parë cinematic trailer të serialit "House Of The Dragon" Deri më tani, ka qenë e vështirë për të vlerësuar pritjen për House Of The Dragon. Eshtë e panevojshme të thuhet se sezoni i fundit i…
HBO zbulon trailerin e ri të House of the Dragon
HBO ka zbuluar trailerin më të fundit për prequel-in e tij të Game of Thrones, House of the Dragon, si dhe posterat e personazheve. House of the Dragon, premierë më 21 gusht, vjen nga George R.R. Martin, Ryan Condal dhe…
George R. R. Martin njofton librin e tij të ri
Fansat e Game of Thrones do të jenë të kënaqur të mësojnë se George R. R. Martin së shpejti do të publikojë një libër tjetër të bazuar në Shtëpinë e famshme Targaryen. I shpallur në blogun e vetë autorit, Game…
Peter Dinklage ndan opinionin e tij mbi prequel të Game Of Thrones, House Of The Dragon
Peter Dinklage, i cili portretizon Tyrion Lannister në Game of Thrones, ka ndarë mendimet e tij për shfaqjen prequel të HBO, House of the Dragon, e cila do të dalë këtë vit. Gjat një interviste Dinklage tha se është i…