Tag: horror

Pas 1 dekade heshtje, loja horror Routine po rikthehet
Në vitin 2013, një trailer i shkurtër loje, fantastiko-shkencor mbi Amnesia, pati një ndikim të jashtëzakonshëm tek unë. Duke marrë sugjerime nga Alien, ishte një stacion makthi retrofuturist ku ndihesh tepër i vetmuar, deri në momentin kur u bë e…
Hideo Kojima po krijon një lojë horror të koduar Overdose
Është e kuptueshme, të gjithë ne jemi të dëshpëruar të dimë se për çfarë Hideo Kojima po punon më pas. Në fund të fundit, Kojima na solli Metal Gear Solid dhe Death Stranding, të cilat të dyja janë ndër video-lojërat…
Guillermo del Toro sjell Cabinet Of Curiosities në Netflix
Guillermo del Toro po sjell ndjeshmëritë e tij rrëqethëse në Netflix me serialin horror Cabinet of Curiosities, i cili debuton në vitin 2022 më vonë. Falë Netflix Geeked Week, ka debutuar një teaser të ri për shfaqjen, duke prezantuar një…
Lights off! loja horror falas në steam e cila ju lë pa gjumë
Lights Off! është një lojë horror falas first person që ka qenë në Itch.io për një kohë, por së fundmi është shfaqur në Steam. Ajo simulon frikën e fikjes së dritave dhe ngjitjes së shkallëve për të shkuar në shtrat…
Winnie The Pooh do vijë në një film horror!
Ja diçka që mund të mos e dini: në janar të këtij viti, Winnie The Pooh u bë zyrtarisht publik (pa pronar). Që prej 1961 deri më 2022 Disney ishte pronari i vetëm i të drejtave të personazheve të dashur…
Loja e rradhës falas nga Epic është një makth më vete
Ka një lojë të re falas për PC nga Epic Games Store. Këtë javë, është Cities: Skylines, dhe javën e ardhshme do të keni mundësi të merrni një kopje të lojës drithëruese horror survival “In Sound Mind”. Krijuar nga ekipi…
Alien: Isolation lançohet për iOS dhe Android
Alien: Isolation, loja horror pirst person të vitit 2014, e vendosur në botën e Alien të Ridley Scott, tani është e disponueshme në mobile, duke përfshirë iOS dhe Android. Alien: Isolation ndjek vajzën e Ellen Ripley, Amanda, e cila mëson…
Dead by Daylight vjen falas në Epic Games nesër
Epic ka njoftuar grupin e ardhshëm të lojërave falas që do të vijnë në dyqanin e saj, me ofertat e javës së ardhshme që duken shumë si Dead by Daylight dhe When True: Learn Dead by Daylight, nëse nuk jeni…
Loja horror The Outlast Trials sjell një gameplay të frikshëm
Outlast është një serive të lojërave më të preferuara horror e cila solli shumë ndryshime në këtë zhanër. Dhe së fundmi kjo seri ka sjellë një trailer të ri për lojën e tyre më të fundit e cila quhet The…
Kjo është loja e duhur falas për fansat e lojërave horror
Zhanri horror në botën e gaming është një aspekt i veçantë pasi sillet në forma të ndryshme të cilat i fusin frikën në forma të ndryshme çdo lojtari. Cayne është një ndër lojërat e zhanrit horror e cila e sjellë…