Tag: horror game

Pas 1 dekade heshtje, loja horror Routine po rikthehet
Në vitin 2013, një trailer i shkurtër loje, fantastiko-shkencor mbi Amnesia, pati një ndikim të jashtëzakonshëm tek unë. Duke marrë sugjerime nga Alien, ishte një stacion makthi retrofuturist ku ndihesh tepër i vetmuar, deri në momentin kur u bë e…
Një film Silent Hill mund të publikohet në 2023
Një film i ri i Silent Hill mund të vijë shumë shpejt, për befasinë e shumë njerëzve. Ekskluziviteti i Silent Hill është një nga IP-të horror më të njohura në lojëra pranë Resident Evil. Si i tillë, Hollivudi nuk humbi…
Hideo Kojima po krijon një lojë horror të koduar Overdose
Është e kuptueshme, të gjithë ne jemi të dëshpëruar të dimë se për çfarë Hideo Kojima po punon më pas. Në fund të fundit, Kojima na solli Metal Gear Solid dhe Death Stranding, të cilat të dyja janë ndër video-lojërat…
Lights off! loja horror falas në steam e cila ju lë pa gjumë
Lights Off! është një lojë horror falas first person që ka qenë në Itch.io për një kohë, por së fundmi është shfaqur në Steam. Ajo simulon frikën e fikjes së dritave dhe ngjitjes së shkallëve për të shkuar në shtrat…
“I Have No Mouth And I Must Scream” gjendet falas në GOG
Nëse jeni fans i lojërave retro falas, atëherë Krishtlindjet kanë ardhur herët. Faqja e njohur e lojërave GOG po shpërndan "I Have No Mouth And I Must Scream" falas deri më 25 dhjetor. Kështu që nxitoni ta merrni këtë dhuratë.…
Loja horror Scorn zbulon datën e lançimit dhe detaje të reja
Që prej prezantimit të parë në vitin 2014, loja horror Scorn ka sjellë update të rralla duke na bërë ta harronim atë deri më tani. Por më në fund një datë lançimi dhe detaje të reja janë zbuluar. CEO i…