Tag: Hogwarts Legacy

Zhvilluesi i Hogwarts Legacy bën aksidentalisht disa leaks rreth lojës
Zhvilluesi i Hogwarts Legacy, Avalanche Software, ka zbuluar aksidentalisht një surprizë që me siguri po e kursente për më vonë. Loja e ardhshme Harry Potter është një nga lojërat më të pritura në industri për momentin. Një dëshmi për këtë…
Fansat e Hogwarts Legacy zbulojnë një Easter Egg nga video e fundit
Fansat besojnë se një video e re e Hogwarts Legacy në YouTube mund të ketë zbuluar përfshirjen e një veçorie për të cilën ata kanë kërkuar që nga shpallja e lojës. Në pjesën më të madhe, Hogwarts Legacy po formohet…
Fansat e Hogwarts Legacy shqetësohen për lançimin e lojës në PS4 dhe Xbox One
Fansat e Hogwarts Legacy po shprehin shqetësimin e tyre se RPG-ja e ardhshme e Harry Potter do të anulohet në PlayStation 4 dhe Xbox One përpara lançimit të tij më vonë këtë vit. Në rast se e keni humbur, Warner…
Hogwarts Legacy zbulon gameplay trailer
Warner Bros dhe Avalanche Games ofruan një vështrim thelbësor në Hogwarts Legacy mbrëmë, duke detajuar botën e tij, mjedisin luftarak dhe narrativ, si dhe një kohë të përafërt lançimi "Holiday 2022". Duket pak a shumë siç e prisnim: si një…
Hogwarts Legacy do të zbulojë detaje të reja dhe gameplay këtë javë
Sony ka njoftuar së fundmi se një edicion special i State of Play do të vijë këtë javë përsëri por kësaj here do të jetë i fokusuar vetëm në lojën e shumëpritur të Hogwarts Legacy. Hogwarts Legacy i cili po…
Hogwarts Legacy do të publikohet në 2022, pavarësisht thashethemeve për vonesa
Hogwarts Legacy thuhet se do të vijë në vitin 2022, me një vonesë të mundshme vetëm për shkak të lojërave që fillojnë rreth tij. Këto pretendime të reja vijnë nga zbuluesi AccNGT, i cili ka një histori të raportimit të…
Hogwarts Legacy thuhet se është shtyrë sërish, këtë herë në vitin 2023
Pothuajse një vit nga data e vonesës në 2021, thashethemet thonë se Hogwart Legacy është shtyrë edhe një herë një vit tjetër. Hogwarts Legacy pritej të dilte në vitin 2022, por prezantuesi i podcast të Sacred Symbol, Colin Moriarty, njoftoi…
Data e lançimit për Hogwarts Legacy shfaqet online, dhe nuk është larg
Nuk është sekret që Harry Potter RPG Hogwarts Legacy është një nga publikimet më të pritura të lojërave të viteve të ardhshme. Fansat anembanë botës humbën mendjen kur Avalanche Software tregoi një vështrim të parë në open-world wizarding school vitin…
Sa do ju kushtonte të shkonit në shkollën e Harry Potter?
Marrja e asaj letre, e pergamenit për praniminnga Hogwarts ishte një ëndërr për shumë lexues të rinj që u rritën me librat Harry Potter, dhe disa ende thonë se magjia dheemocioni i kësaj shkolle imagjinare nuk është zbehur. Por, sa…
Hogwarts Legacy vonohet deri në 2022
Hogwarts Legacy, loja open-world e vendosur në universin e Harry Potter, që u zbulua vitin e shkuar në eventin e PlayStation Showcase event, është vonuar deri në 2022. E planifikuar fillimisht për t'u lançuar këtë vit, zhvilluesi Portkey Games tani…