Tag: hideo kojima

Death Stranding arrin 10 milion lojtarë
Për një projekt që ishte përçarës mes kritikëve dhe lojtarëve, Death Stranding ka ecur mjaft mirë për veten e tij. Me lojën që festoi përvjetorin e saj të tretë, Kojima Productions zbuloi se më shumë se 10 milionë njerëz kanë…
Loja e re e Hideo Kojima bëhet leak
Për shumë njerëz, lista e video lojërave të tyre më të pritura do të përfshijë "çfarëdo që Hideo Kojima është duke punuar". Nëse jeni një nga ata njerëz, mund të jeni të interesuar të mësoni se një video që tregon…
Kojima po nxjerr Death Stranding 2 ?
Death Stranding 2 mund të jetë loja që Hideo Kojima po ngacmon aktualisht. Hideo Kojima është një tregimtar aq i mirë sa është një gjeni marketingu. Kojima dhe ekipi i tij i marketingut janë mjeshtër në marketingun viral dhe krijimin…
Hideo Kojima po bashkëpunon me NASA
Hideo Kojima ka njoftuar se do të bashkëpunojë me NASA-n dhe jo, nuk po bëjmë shaka. Hideo Kojima është një nga emrat më me ndikim në industrinë e lojrave. Ai ka punuar ngushtë me disa nga aktorët më të mëdhenj,…
Hideo Kojima prezanton posterin misterioz te projektit te tij te rradhes
Të gjithë, ruani qetësinë. Kuptohet, lojtarët janë gjithmonë të entuziazmuar për të dëgjuar çdo lajm rreth çfarëdo që Hideo Kojima ka - projektuesi legjendar i lojërave dhe themeluesi i Kojima Productions ka prodhuar të gjitha llojet e titujve ikonë, duke…
Hideo Kojima hedh në gjyq të përfshirët në lajmet false kundra tij
Një zhvillimllues legjendar i lojërave video ka kërcënuar se do të padise për postimet e veprimeve që e portretizojnë atë si vrasësin e Shinzo Abe. Krijuesi i Metal Gear Hideo Kojima ishte lidhur me vrasjen e ish-kryeministrit japonez në fotot…
Hideo Kojima keqkuptohet si vrasësi i kryeministrit japonez
Ish-kryeministri japonez Shinzo Abe u vra në mënyrë tronditëse. Pastaj interneti bëri gjënë e tij të keqe të zakonshme për të bërë shaka të këqija me ngjarjet aktuale, dhe kjo përfundimisht çoi në një stacion lajmesh në Greqi që keqidentifikoi…
Hideo Kojima po krijon një lojë horror të koduar Overdose
Është e kuptueshme, të gjithë ne jemi të dëshpëruar të dimë se për çfarë Hideo Kojima po punon më pas. Në fund të fundit, Kojima na solli Metal Gear Solid dhe Death Stranding, të cilat të dyja janë ndër video-lojërat…
Zbulohen pamje të një loje të re Silent Hill
Detaje të reja dhe madje disa pamje nga një lojë e re Silent Hill thuhet se janë zbuluar. Ka pasur thashetheme për një lojë të re Silent Hill për gati një dekadë, kryesisht për shkak se ne ishim shumë afër…
Death Stranding Director’s Cut do të vijë për PC në 30 mars
Dy vite e gjysmë pas lançimit të lojës Death Stranding të Hideo Kojima, loja rikthehet përsëri kësaj here në PC me versionin Death Stranding Director's Cut. Pas lançimit në PlayStation 5 në shtator të vitit të kaluar, Death Stranding Director's…