Tag: harry potter

Aktori i Rubeus Hagrid, Robbie Coltrane ndërron jetë
Robbie Coltrane, një aktor, komedian dhe shkrimtar skocez, më i njohur për paraqitjet e tij në film si Rubeus Hagrid në serinë e filmave të Harry Potter dhe si Valentin Dmitrovich Zukovsky në filmat e James Bond, GoldenEye dhe The…
Ja se çfarë bën një fans pasi nuk mundi të priste dot për Hogwarts Legacy
Ndërsa ne presim datën e lançimit të Hogwarts Legacy, një fans ka ribërë tashmë Harry Potter RPG në një përpjekje për të mësuar veten rreth game development. Me datën e lëshimit të Hogwarts Legacy tashmë të caktuar për vitin e…
Hogwarts Legacy do të marrë një quest tepër të frikshëm në PlayStation
Hogwarts Legacy, role-play open world e vendosur në Botën magjike të Harry Potter, do të ketë një kërkim ekskluziv për PlayStation kur të nisë në shkurt, dhe duket më shumë si një video lojë klasike horror-show se sa lloj emocionesh.…
Ja se si duken shtëpitë në Hogwarts Legacy
Shumë gameplays të Hogwarts Legacy janë zbuluar për t'u ofruar studentëve një tour nëpër dhomat e përbashkëta të shtëpive të ndryshme. Një nga pjesët më thelbësore nga lore i Harry Potter dhe Hogwarts është shtëpia në të cilën caktohet një…
Çfarë PC duhet që të luani Hogwarts Legacy
Pas një pritje goxha të gjatë, më në fund Hogwarts Legacy ka zbuluar se çfarë PC iu duhet që të luani lojën më të fundit open-world nga universi i Harry Potter. Nëpërmjet një njoftimi të bërë së fundmi, Avalanche Software…
Data e lançimit të Hogwarts Legacy shtyhet përsëri
Avalanche Software po shtyn përsëri datën e lëshimit të Hogwarts Legacy, njoftoi zhvilluesi në Twitter. Harry Potter RPG synohej të dilte diku në sezonin e festave të vitit 2022, por tani, Avalanche tha se plani është të nisë lojën më…
Zhvilluesi i Hogwarts Legacy bën aksidentalisht disa leaks rreth lojës
Zhvilluesi i Hogwarts Legacy, Avalanche Software, ka zbuluar aksidentalisht një surprizë që me siguri po e kursente për më vonë. Loja e ardhshme Harry Potter është një nga lojërat më të pritura në industri për momentin. Një dëshmi për këtë…
Hogwarts Legacy zbulon gameplay trailer
Warner Bros dhe Avalanche Games ofruan një vështrim thelbësor në Hogwarts Legacy mbrëmë, duke detajuar botën e tij, mjedisin luftarak dhe narrativ, si dhe një kohë të përafërt lançimi "Holiday 2022". Duket pak a shumë siç e prisnim: si një…
Hogwarts Legacy thuhet se është shtyrë sërish, këtë herë në vitin 2023
Pothuajse një vit nga data e vonesës në 2021, thashethemet thonë se Hogwart Legacy është shtyrë edhe një herë një vit tjetër. Hogwarts Legacy pritej të dilte në vitin 2022, por prezantuesi i podcast të Sacred Symbol, Colin Moriarty, njoftoi…
EA anulloi projektin e një MMO Harry Potter
Electronic Arts po vinte me idenë e një loje MMO Harry Potter në një moment, por përfundimisht e hoqi atë sepse drejtuesit më të lartë nuk ishin të sigurt nëse IP kishte një jetëgjatësi "më të gjatë se një vit…