Tag: halo

Elon Musk zbulon se Halo është e vetmja lojë në konsola që ai ka luajtur
Elon Musk, miliarder, perëndi e memeve të mediave sociale dhe mesa duket së fundmi dhe lojtar i Halo Musk më parë ka zbuluar dashurinë e tij për Overwatch, duke u zbuluar si një main për Torbjorn. Më 29 janar, ai…
Master Chief i Halo i bashkohet Fortnite
Fortnite tashmë ka sjellë Halo Master Chief skin, pas ardhjes së fundit të Kratos nga God of War. Ashtu si me personazhin e PlayStation, Master Chief është i disponueshëm në të gjitha platformat, por do të ketë një stiltë veçantë…
Kur do të vijë Halo në Fortnite?
Crossovers në Fortnite kanë qenë fantastikë për fansat që duan të kombinojnë dy nga gjërat e tyre të preferuara së bashku. Në të shkuarën kemi parë lloj lloj personazhesh t'i bashkohen lojës. Në Chapter 2 Season 5 dy crossovers të…
Shikoni 8 minuta gameplay nga Halo Infinite në Xbox Series X
Tani mund ta shijoni Master Chief në next-gen Pas disa teasers për javë të tëra, Microsoft zbuloi më në fund për herë të parë gjatë ditës së djeshme gameplay-n e Halo Infinite. Loja e 343 Industries duket mjaft ambicioze, me…
Ninja refuzoi ofertë masive nga Twitch për t’u bashkuar me Mixer
Tyler 'Ninja' Blevins shokoi të gjithë kur bëri zgjedhjen për të kaluar nga Twitch në Mixer, dhe tani ne mund të kemi një ide se sa platforma streaming e Amazon ofroi për ta bindur atë të qëndronte.  Sipas një raporti…
Produksioni fillon për Halo: TV Show dhe një concept art i ri lëshohet
Ka plot material Halo për ju në 2020-ën. Halo është duke u përgatitur për një vit të madh në vitin 2020, me Halo Master Chief Collection që lançohet për PC dhe lëshimin e planifikuar të Halo Infinite së bashku me…
Halo: The Master Chief Collection arrin menjëherë majat në Steam
Ajo ishte gjithashtu në Top 10 lojërat me më shumë lojtarë Halo më në fund ka bërë goditjen e madhe në PC duke lançuar The Master Chief Collection në Steam dhe Microsoft Store. Nëse kishte dyshime a do t'i pëlqente…
Zhvilluesit e Halo dhe Crackdown po bashkëpunojnë me Rockstar
Dy studiot do të bashkëpunojnë për të sjellë "disa lojëra" së bashku. Duket se Rockstar Games mund të ketë projekte të shumëfishta, ndër to të paktën një multiplayer në fokus. Ky informacion vjen në mënyrë indirekte nga zhvilluesi skocez, Ruffian…
Zbulohet zyrtarisht Disintegration, shooter-i i ri nga krijuesi i Halo
Gjatë Gamescom Opening Night Live mund të shikonim për herë të parë Disintegration, first-person shooterin fantastiko shkencor nga V1 Interactive. Studioja në fjalë është e themeluar nga Marcus Lehto, ish drejtori krijues i Bungie dhe bashkë-krijues në universin e Halo.…
Dy personazhe nga lojërat Halo do të vijnë në Gears 5
Por për të luajtur si ata duhet të bleni Gears 5 Ultimate Edition Duke marrë parasysh se Halo dhe Gears of War kanë 13 vite që ekzistojnë në të njëjtat platforma së bashku, fakti që këto lojëra ende nuk kanë…