Shikoni 8 minuta gameplay nga Halo Infinite në Xbox Series X
Tani mund ta shijoni Master Chief në next-gen Pas disa teasers për javë të tëra, Microsoft zbuloi më në fund për herë të parë gjatë ditës së djeshme gameplay-n e Halo Infinite. Loja e 343 Industries duket mjaft ambicioze, me…
Ninja refuzoi ofertë masive nga Twitch për t’u bashkuar me Mixer
Tyler 'Ninja' Blevins shokoi të gjithë kur bëri zgjedhjen për të kaluar nga Twitch në Mixer, dhe tani ne mund të kemi një ide se sa platforma streaming e Amazon ofroi për ta bindur atë të qëndronte.  Sipas një raporti…
Produksioni fillon për Halo: TV Show dhe një concept art i ri lëshohet
Ka plot material Halo për ju në 2020-ën. Halo është duke u përgatitur për një vit të madh në vitin 2020, me Halo Master Chief Collection që lançohet për PC dhe lëshimin e planifikuar të Halo Infinite së bashku me…
Halo: The Master Chief Collection arrin menjëherë majat në Steam
Ajo ishte gjithashtu në Top 10 lojërat me më shumë lojtarë Halo më në fund ka bërë goditjen e madhe në PC duke lançuar The Master Chief Collection në Steam dhe Microsoft Store. Nëse kishte dyshime a do t'i pëlqente…
Zhvilluesit e Halo dhe Crackdown po bashkëpunojnë me Rockstar
Dy studiot do të bashkëpunojnë për të sjellë "disa lojëra" së bashku. Duket se Rockstar Games mund të ketë projekte të shumëfishta, ndër to të paktën një multiplayer në fokus. Ky informacion vjen në mënyrë indirekte nga zhvilluesi skocez, Ruffian…
Zbulohet zyrtarisht Disintegration, shooter-i i ri nga krijuesi i Halo
Gjatë Gamescom Opening Night Live mund të shikonim për herë të parë Disintegration, first-person shooterin fantastiko shkencor nga V1 Interactive. Studioja në fjalë është e themeluar nga Marcus Lehto, ish drejtori krijues i Bungie dhe bashkë-krijues në universin e Halo.…
Dy personazhe nga lojërat Halo do të vijnë në Gears 5
Por për të luajtur si ata duhet të bleni Gears 5 Ultimate Edition Duke marrë parasysh se Halo dhe Gears of War kanë 13 vite që ekzistojnë në të njëjtat platforma së bashku, fakti që këto lojëra ende nuk kanë…
Disintegration është sci-fi shooter-i i ri nga krijuesit e Halo
Disintegration është loja e re nga V1 Interactive, një studio kjo e themeluar nga një nga krijuesit e Halo. Loja do të jetë e zhanrit fantastiko-shkencorë dhe do të luhet në first person shooter. Për lojën është zbuluar titulli,periudha e…
Seriali televiziv i Halo do të jetë si Game of Thrones
Një version pa incest dhe me më shumë armë i Game of Thrones Seriali televiziv i Halo, i cili pritet të nisë prodhimin më vonë gjatë këtij duket se do t'i ngjajë Game of Thrones, por pa skenat e incestit.…
Halo Infinite pritet të ketë elementë RPG dhe histori të ndryshueshme
Loja e ardhshme e serisë Halo pritet t'i ngjajë një RPG të vërtetë Ndërsa presim që Microsoft të prezantojë gjatë E3 2019 konsolën e saj të ardhshme dhe lajmeve për Xbox Game Pass, vijnë zëra mbi lojën e ardhshme të…