Tag: half life

Tashmë mund të luani Minecraft në Half-Life
Momenti që të gjithë kemi pritur Ju mund të luani Minecraft në konsolën tuaj, telefon, Windows 10 ose Java, por a janë të gjitha këto mjaftueshëm? Sigurisht që jo. Ka ende plot vende ku nuk mund të luani Minecraft, por…
Half-Life: Alyx mund të luhet edhe pa një headset VR
Mesa duket, loja ka një mode jo-VR për zhvilluesit Nëse dëshironi të luani Half-Life: Alyx pa patur nevojë për VR, Valve është i sigurt se do të ketë një mod për këtë gjë dhe mesa duket kjo siguri vjen te…
Valve na jep shpresa se Half-Life 3 mund të vijë në të ardhmen
Valve dëshiron të ringjallë Half-Life Vitin e kaluar, Valve tha se Half-Life: Alyx mund të ringjallë serinë Half-Life. Në një intervistë, zhvilluesi Robin Walker konfirmoi se studio nuk e shikon Alyx si fundin e serisë, por si një rikthim tek…
Death Stranding PC do të ketë një crossover me Half-Life
Loja do të vijë për PC në Steam dhe Epic në datë 2 qershor. Death Stranding e Kojima Productions do të lançohet për Windows PC në Steam dhe Epic Games store në datë 2 qershor. 505 games e njoftoi këtë…
Çdo lojë Half-Life do të jetë falas për tu luajtur në Steam
Të paktën deri në lançimin e Half-Life: Alyx, pra Shkurti dhe Marsi Për dy muajt e ardhshëm, ju keni akses falas në lojërat e mëposhtme: Half-Life; dy 'expansions'-at e saj, Opposing Force dhe Blue Shift; rishikimi i 'engine'-it të tij,…
Shkrimtari i serive të Half-Life 2 rikthehet në Valve
Erik Wolpaw, një nga shkrimtarët e Portal, Portal 2, Left 4 Dead dhe të dy serive të Half-Life 2, rikthehet në Valve. Lajmi na vjen nga përdoruesi Trenchman në  Reddit dhe nga një i njohur i Valve i quajtur Tyler McVicker.…
Half-Life ka një përmirësim të ri, 19 vjet pas lançimit
Loja e parë revolucionare prej Valve-it, Half-Life, ka marrë një përmirësim të ri, pothuajse 19 vjet pas lançimit të saj në Nëntor të vitit 1998. Sigurisht që përmirësimi nuk është asgjë e madhe, por rregullon disa probleme që komuniteti kishte…