Tag: half life alyx

Half-Life: Alyx mund të luhet edhe pa një headset VR
Mesa duket, loja ka një mode jo-VR për zhvilluesit Nëse dëshironi të luani Half-Life: Alyx pa patur nevojë për VR, Valve është i sigurt se do të ketë një mod për këtë gjë dhe mesa duket kjo siguri vjen te…
Valve na jep shpresa se Half-Life 3 mund të vijë në të ardhmen
Valve dëshiron të ringjallë Half-Life Vitin e kaluar, Valve tha se Half-Life: Alyx mund të ringjallë serinë Half-Life. Në një intervistë, zhvilluesi Robin Walker konfirmoi se studio nuk e shikon Alyx si fundin e serisë, por si një rikthim tek…
Valve sjell tre video të gameplay-it të Half-Life: Alyx
Me pak se një muaj ka mbetur nga lançimi i lojës së ardhshme Half-Life. Half Life: Alyx i çon seritë e lojës në një realitet virtual. Sado që ky vendim do pengojë shumë nga fansat e vjetër të lojës që…
Shikoni screenshot-et e reja nga Half-Life: Alyx
Half-Life: Alyx është një nga lojërat më të shumëpritura të vitit, por deri më tani Valve ka treguar shumë pak për lojën VR. GJithsesi, tani duket se kompania ka postuar një set screenshotesh via Valve News Network. Mund ti shikoni…
Gameplay i ri i Half-Life: Alyx tregon përse është vetëm për VR
Pas një vargu të gjatë thashethemesh, Valve njoftoi nga hiçi Half Life: Alyx, bashkë me një trailer të shkurtër për të. Në atë periudhë morëm vetëm pak detaje për lojën, por data e lançimit pritet të vijë shumë shpejt. Nuk…
Half-Life: Alyx mund të vijë edhe në konsola
Studioja është e vetëdijshme se "shumë nga klientët e Sony do të duan ta luajnë Half-Life: Alyx në PS VR." Half-Life: Alyx mund të lançohet si një ekskluzive e PC në mars të 2020s, por nuk do të thotë që…
Valve thotë se ende ka shpresa për Half-Life 3
Valve e shokoi komunitetin e gaming këtë javë kur zbuloi Half-Life: Alyx, një lojë të re të serive të Half-Life për VR. Në fakt një lojë e re në seritë e Half-Life prej një dekade. Përgjithësisht loja duket shumë mirë,…
Half-Life: Alyx do të lançohet në 2020 dhe zhvillohet përpara HL2
Loja "flagship VR" e Valve, Half-Life: Alyx ishte paksa surprizuese kur u bë leak dhe u njoftua zyrtarisht para pak ditësh. Tani, zhvilluesi i saj, Valve, ka zbuluar detajet e plota për lojën PC. Pak a shumë ajo është një…
Valve konfirmon Half-Life: Alyx
Half-Life: Alyx është realisht loja e re VR e Valve. Half-Life: Alyx është konfirmuar. Pas shumë thashethemeve Valve konfirmoi  se loja e tyre VR është një perspektive e re në universin e Half-Life. Detajet e mëtejshme mbi të do të…