Tag: hackers

Hackers të Twitch mbushin platformën me foto të Jeff Bezos
Hackers kanë goditur përsëri Twitch. Vetëm disa ditë pas leakut masiv të të dhënave që përfshinte source code të Twitch dhe informacionin mbi fitimet e transmetuesve, hakerët mbushën platformën me fotografi të fytyrës së Jeff Bezos. Imazhi i themeluesit të…
Battlefield 2042 do të bëjë ban cheaters pa asnjë paralajmërim
Battlefield 2042 është disa ditë larg nga open beta e saj e shumëpritur, dhe pak më shumë se një muaj larg nga publikimi i saj i 19 nëntorit. Përpara kësaj, zhvilluesi DICE ka shpërndarë një postim të sinqertë në blog…
Hackers grabisin përsëri 100 milion dollarë kriptomonedha
Hakerët sulmuan shkëmbimin kryesor të kriptomonedhës në Japoni, Liquid, me vlerë rreth 100 milion ë dollarë. Kjo është grabitja e dytë e madhe e kriptovalutave ditët e fundit, pas 600 milionë dollarë në Poly Network. Important Notice:We are sorry to…
Hackers vjedhin më shumë se 600 milionë dollarë në crypto, fillojnë të kthejnë paratë
Hackers kanë kthyer gati gjysmën e 600 milionë dollarëve që kanë vjedhur në atë që ka të ngjarë të jetë një nga vjedhjet më të mëdha të kriptomonedhës ndonjëherë. Kriminelët në internet shfrytëzuan një dobësi në Poly Network, një platformë…
SHBA planifikon një aksion veprimesh kundër Rusisë pas sulmit kibernetik
SHBA po përgatitet të hakmerret kundër Rusisë pasi përcaktoi se vendi ndoshta ishte i përfshirë në sulmin kibernetik SolarWinds. Pa ofruar specifika, sekretari i shtypit i Shtëpisë së Bardhë Jen Psaki konfirmoi CNBC se qeveria do të kryejë "një përzierje…
Tencent bëri ban 1.2 milionë hackers në PUBG Mobile javën e shkuar
Hackers vazhdojnë të jenë një problem i madh në PUBG Mobile. Tencent i menaxhon ata përmes ban program të tij. Në raportimin e fundit, kompania zbuloi se ka pezulluar 1,217,342 adresa nga data 8 janar në 14 janar për përdorim…
PUBG Mobile: Shikoni si PUBG hackers po vrasin 99 lojtarë
Cheaters ose hackers në PUBG Mobile janë të vështirë për tu kuptuar. Arsyeja se pse dikush do të zgjedhte të bënte diçka të tillë është ende një mister. As nuk quhet si fitore nëse e bën këtë duke patur avantazh…
Riot Games ka fshehur një mesazh në anti-cheat të Valorant
Kompania duket të jetë në kërkim të hackers. Riot Games di se si ta përdorë imagjinatën për të gjetur talentet më të mira dhe për t'i rekrutuar ato. Për hackers dhe cheaters që janë mjaftueshëm të talentuar sa të kalojnë…
Tencent shpjegon sistemin e ri anti-cheat në PUBG Mobile
Tencent ka shkruajtur një letër për lojtarët e tij, duke ju adresuar komunitetit për shqetësimet ndaj hackers në PUBG Mobile. Teksa software-et e rinj për hacking avancojnë dhe numri i hackers në lojë vjen duke u shtuar, ka disa mite…
PUBG Mobile do të japë një ban 10-vjeçar për të gjithë hackerat
Tencent premton se do i gjurmojë të gjithë ata që bëjnë hack. Ankesat për hackers në PUBG Mobile janë gjithmonë në rritje. Shumë YouTuber-a të famshëm të PUBG Mobile, përfshirë Levinho, Rowdy Gaming dhe Ron Gaming kanë postuar video të…