Tag: gta vice city

GTA VI do jetë ndryshe nga lojërat paraardhëse
Loja GTA VI u sugjerua të dilte midis prillit 2023 dhe marsit 2024 dhe mendohet të vendoset në Vice City. Tani, një raport krejt i ri sugjeron që GTA VI do të ketë gjithashtu një ton "të pastruar". Jason Schreier…
Ja si mund të ishte GTA Vice City: Definitive Edition
Unreal Engine 5 bën gjëra të jashtëzakonshme dhe tashmë duket sikur kemi arritur kulmin kur bëhet fjalë për grafika fotorealiste. Në fillim të këtij muaji, një krijues bëri një stacion treni në UE5, i cili na bëri të gjithëve të…
GTA 3, Vice City dhe San Andreas do të kenë një remaster
Mesa duket thashethemet e shumta rezultuan të vërteta. Një remaster i tre lojërave Grand Theft Auto është duke ardhur për platforma të ndryshme duke përfshirë këtu edhe Nintendo Switch. Dhe akoma më mirë, pritet që të vijë këtë vjeshtë. Për…
San Andreas mund të rikthehet përsëri
Një informacion i ri ka qarkulluar së fundmi rreth Rockstar Games. Sipas këtij informacioni, Rockstar Games ka në plan që të bërë një remake të lojërave të saj të mëparshme Grand Theft Auto. Në fillim të këtij viti, disa raporte…
Cheat Codes: Kode për GTA Vice City
Një tjetër ndër lojërat më nostalgjike për shumë gamers të rinj ose të vjetër është edhe  GTA Vice City. Gjithashtu edhe në këtë lojë, një ndër gjërat e para që shumica prej nesh bënte ishte përdorimi i cheat codes ose…
Projekti i reverse-engineering për GTA 3 dhe Vice City hidhet poshtë
Një projekt për të bërë reverse-engineer Grand Theft Auto 3 dhe Vice City është hedhur poshtë. Fansat pas kësaj inciative u goditën me DMCA nga kompania mëmë e Rockstar: Take Two. Siç është raportuar nga Eurogamer, ekipi që e rindërtoi…
5 lojërat më të mira si GTA Vice City për Android
GTA Vice City, një nga lojërat origjinale e serive të GTA, që padyshim ka ndarë po të njejtin sukses masiv si gjithë të tjerat. Edhe tani GTA Vice City mbetet një lojë nostalgjike për një gjeneratë të tërë gamers, që…
GTA Vice City: Si ta shkarkoni dhe instaloni në çdo platformë
Grand Theft Auto Vice City është një nga lojërat më të famshme, që secili prej nesh e ka luajtur të paktën një herë në fëmijërinë e tij. Loja ka dalë thuajse përpara 18 vitesh nga Rockstar Games, por ende mbetet…
Vice City duket fantastik me mods-at e fundit të GTA 5
Vice City Remastered është në dispozicion për t'u shkarkuar, së bashku me një mod që shton protagonistin e djemve të këqij të Vice City, Tommy Vercetti. Vice City Remastered i Lunchxbles është mjaft mahnitës, siç do ta shihni në videon…