Tag: GTA VI

GTA 6 mund të jetë bërë tease nga Sony
Baza e fansave të Grand Theft Auto është në një përplasje pas një komenti të fshehtë nga Sony në TikTok-un e tij rreth këngëve ikonike të prezantimit të lojërave. Me pak fjalë, duket se mund të ketë një njoftim Grand…
Bully 2 do dalë pas Grand Theft Auto VI
Një burim i brendshëm i industrisë ka thënë se Bully 2 mund të jetë në rrugë të mirë pas publikimit të Grand Theft Auto VI. Duke qenë se kjo lojë pritet të mbërrijë diku në vitin 2025, qofshin të mira…
GTA 6 është shumë më larg se sa mendonim
Rockstar Games kohët e fundit iu nënshtrua një prej sulmeve kibernetike më të këqija të industrisë së video lojërave, me mbi një orë pamje të zhvillimit të Grand Theft Auto VI që u zbuluan në internet së bashku me kodin…
Aktorët e GTA VI mund të jenë zbuluar pas leaksave
Aktorët e protagonistëve të Grand Theft Auto VI mund të jenë zbuluar pas pamjeve të publikuara së fundmi. Rockstar Games ka një histori të krijimit të protagonistëve tepër ikonë të video lojërave. Tommy Vercetti, John Marston, Arthur Morgan, Trevor Phillips,…
GTA 6 po vonohet pasi synon të jetë sa më reale
Nëse jeni shqetësuar përse GTA 6 po vonon kaq shumë, është sepse Rockstar po mundohet të jetë sa më realistike në produksion. Leaks nga GTA 6 po vijnë më shpejt sesa e menduam. Pas vitesh heshtjeje, më në fund po…
Ky detaj i GTA 5 mund të ketë treguar GTA 6
GTA 5 ka patur një easter egg për GTA 6 gjatë gjithë kohës Disa lajme për Grand Theft Auto VI të javës së kaluar sigurisht që ka nxitur zhurmën. Ishte më shumë se një leak, por megjithatë u mirëprit nga…
GTA VI do jetë ndryshe nga lojërat paraardhëse
Loja GTA VI u sugjerua të dilte midis prillit 2023 dhe marsit 2024 dhe mendohet të vendoset në Vice City. Tani, një raport krejt i ri sugjeron që GTA VI do të ketë gjithashtu një ton "të pastruar". Jason Schreier…
Shfaqet një raport i ri për GTA 6
Një valë e re e lajmeve jozyrtare të GTA VI po vjen. Në rast se e keni humbur, javën e kaluar, u publikua një raport i ri nga Bloomberg, i cili solli me vete një mori informacionesh (të pakonfirmuara) në…
GTA 6 do të ketë një femër Latine si protagonist
GTA 6 do të japë diçka të re pasi loja e Rockstar thuhet se do të ketë protagonisten e parë femër të ekskluzivitetit. GTA 6 ka qenë në zhvillim me sa duket përgjithmonë, por përpjekjet e zhvillimit thuhet se po…
‘GTA 6’ ka vetëm një qëllim të rëndësishëm, thotë Rockstar Games
GTA VI është loja që i mban fansat zgjuar natën. Nuk është befasuese, duke pasur parasysh se është vazhdimi i një prej videolojërave më të suksesshme të krijuara ndonjëherë, dhe na u desh të prisnim tetë vjet vetëm që Rockstar…