Tag: graphics card

Çfarë dimë deri tani për Nvidia RTX 4060
Këtu është gjithçka që dimë deri më tani për Nvidia RTX 4060 Nvidia RTX 4060 mund të jetë i destinuar për GPU midrange, por ka të ngjarë të jetë një nga kartat grafike më të mira për budget PC. Ndërsa…
Nvidia ul çmimet për disa nga GPU RTX 30
Pas më shumë se një viti zhgënjimesh, me entuziastët dhe lojtarët e PC që përpiqen të blejnë produkte të reja Nvidia ose AMD pa pasur nevojë të paguajnë shumë para mbi MSRP, duket sikur tregu ka filluar të stabilizohet. Çmimet…
Arrestohen puntorët fabrikave të cilët vodhën 20 GPU RTX 3070 Ti
Tre punëtorë në Wildberries, një shitës rus me pakicë online, dolën me vrap me kartat Geforce RTX 3070 Ti me vlerë gati 38,000 dollarë nga një prej depove të saj, sipas Mash nëpërmjet videocardz. Treshja u kap më vonë pasi…
Çmimet e kartave grafike më në fund po ulen
Kartat më të mira grafike nga AMD dhe Nvidia kanë mbetur pothuajse të paarritshme gjatë viteve të fundit, me disa që shiten shumë herë mbi MSRP-në e tyre. Megjithatë, ndërsa mungesa e çipave dhe kërkesa nga crypto-miners vazhdon të bjerë,…
Çmimet e GPU-ve mund të bien ndjeshëm gjatë javëve në vazhdim
Disa leaks sugjerojnë se lajme të shkëlqyera po vijnë për tregun e kartave grafike. Jo vetëm që thuhet se së shpejti do të shohim një rënie të çmimit të GPU, por duket se gjenerata e ardhshme e kartave grafike mund…
Ja çfarë dimë për Intel Arc Alchemist GPU
Kur bëhet fjalë për të diskutuar se cila kompani prodhon kartën grafike më të mirë për kompjuterin tuaj të lojrave, Intel ndoshta nuk do t'ju shkonte në mendje, por gjithçka mund të ndryshojë në vitin 2022. Kompania do të përballet…
Shanset për të kapur një RTX 3050 janë më të larta
Lajmet e Nvidia ndihen si një rekord i thyer në këtë fazë, pasi mungesa e stokut është ende një problem në vitin 2022. Si rezultat, produktet e reja si RTX 3080 12 GB vijnë me një çmim shqetësues dhe ripunimi…
Nvidia lançon RTX 2050 dy vjet pas debutimit të serive 20
Nvidia mund të prezantojë GPU të reja në CES, disa prej të cilave tashmë i dimë, por sipas një njoftimi për shtyp nga vetë Nvidia, kompania planifikon të heqë përfundimet e disa opsioneve mobile të përballueshme, duke përfshirë MX550, MX570…
Nvidia anulon lançimin e RTX 2060 me 12GB VRAM
Në një përpjekje për të përmirësuar disponueshmërinë e kartave grafike pas mungesës së vazhdueshme të çipave dhe niveleve të panumërt të kërkesës, Nvidia ishte vendosur të lançonte një variant të ri të GPU-së RTX 2060 me 12 GB VRAM. Nvidia…
Flitet për një Nvidia RTX 2060 të re e cila ka 12 GB RAM
Me Intel që së shpejti do të hyjë në garën e anijeve GPU, Nvidia dhe, deri diku, AMD do të duan të mbysin konkurrentët e rinj me sa më shumë zhurmë metaforike të jetë e mundur. Me produktet Arc të…