Tag: grand theft auto 5

Bëhen leak përmbajtjet ekskluzive GTA 5 për PS5 & Xbox Series X
Një leak i ri ka zbuluar përmbajtje ekskluzive që Rockstar Games po përgatitet për versionet PS5, Xbox Series S/X të lojës, të cilat aktualisht janë planifikuar të lançohen diku nga tani deri në fund të marsit. Përmbajtja e re nuk…
GTA Online sjell Biker Bonuses dhe ulje në lojë
Është fundi i një epoke, pasi javën e kaluar u pa lëshimi i DLC-së së fundit të automjetit me drip-feed duke vepruar si një vazhdim i Los Santos Tuners. Tani, Rockstar Games ka kthyer një ingranazh në traditën e vjetër…
Gamers janë të lodhur nga GTA V. Pse?
Grand Theft Auto është një ndër lojërat më të suksesshme të Rockstar Games e cila që prej lançimit të saj më 2013, vazhdon të jetë popullore akoma edhe sot e kësaj dite. Së fundmi loja ka marrrë goxha reagime negative…
Një lojtar i GTA Online zë në kurth kundërshtarin duke ndenjur AFK
Ndonjëherë idetë më të mira që mund të keni janë më te çuditshmet. Në Grand Theft Auto V ekziston një efekt i ngjashëm i qëndrimit në vend, kështu që dikush mendon se nuk do t'i vrisni. Në një klip në…
Një lojtar i GTA 5 ka gjetur laboratorin e Trevor në jetë reale
Trevor është një nga personazhet më të njohur në GTA 5. Për adhuruesit e serive të Rockstar Games, një fans mund të ketë gjetur vetëm ndërtesën e saktë në Kaliforni që është vendosur jashtë. Ndërsa shumë do të jenë të…
GTA 5 po merr vendin e Just Chatting si kategoria më e ndjekur e Twitch
Just Chatting mban kurorën në Twitch, megjithatë, pasi muajt janë ndërruar nga Prilli në Maj, vendi është marrë nga Grand Theft Auto 5 pasi GTA RP vazhdon të jetë nje sukses. Ka pasur disa përsëritje të GTA RP gjatë viteve…
Mesa duket versioni i GTA 5 për next-gen do të vijë së shpejti
Megjithëse PlayStation 2 pa tre lojëra të ndryshme GTA, për Grand Theft Auto V do të jetë disi e rëndësishme të dorëzohet në tre breza të veçantë të PlayStation. Ashtu si Skyrim i Bethesda, GTA 5 ka kohë që është…
Update i kësaj jave të GTA Online dyfishon shpërblimet
Një nga mënyrat më të mira për të mbledhur disa dosh në GTA Online është dalja në qendër të vëmendjes në update-in e kësaj jave. Përmbledhja zyrtare e Rockstar nuk do të publikohet deri më vonë, por update është i…
Netflix po përpiqet të rrisë ‘hype’-in e GTA 6
Për mjaft kohë, Grand Theft Auto 6 është përfolur të jetë në zhvillim, por ende nuk kemi një lajmërim zyrtar. Kjo nuk e ndaloi Netflix France të shkruante se Grand Theft Auto 6 po vjen së shpejti, duke konfirmuar më…
Grand Theft Auto 5 kryeson në Twitch gjatë Mars 2021
Twitch është një prej platformave më të mëdha streaming në të cilën çdo gjë mund të ndryshojë. Por mesa duket një gjë e cila nuk ka për të ndryshuar është dominimi që Grand Theft Auto 5 ka kryer dhe akoma…