Tag: Gran Turismo 7

Një lojtar zbulon UFO në Gran Turismo 7
Një lojtar i Gran Turismo 7 ka zbuluar ekzistencën e alienëve brenda skenës së garave. Kjo është paksa surprizë, pasi Gran Turismo 7 është një nga simuluesit më të detajuar dhe realist të garave . Gran Turismo 7 ka marrë…
Gran Turismo 7 do ndjehet akoma më fantastike falë DualSense
Sony ka zbuluar një trailer të ri për Gran Turismo 7 që nxjerr në pah veçoritë e reagimeve haptike të lojës të bëra të mundura me controller-in DualSense të PS5. Ashtu si lojërat e tjera të PS5, integrimi i DualSense…
Këto janë lojërat më të shumëpritura që do të vijnë së shpejti në 2022
Viti 2022 ka ardhur dhe bashkë me të vijnë edhe shumë lojëra të reja që do të vijnë brenda këtij viti dhe një pjesë të mirë prej tyre mezi po i presim. Këto janë lojërat që do të vijnë në…
Historia e Gran Turismo 7 luhet vetëm online, dhe fansat nuk janë dakord
Gran Turismo 7 ka një histori vetëm online. Ndërsa këto kërkesa janë gjithnjë e më të barabarta për kursin, veçanërisht në lojëra sportive dhe garash me karriera të mëdha, kjo nuk do të thotë që komuniteti i serive është veçanërisht…
‘Gran Turismo 7’ vjen në PS4 dhe PS5 në 4 Mars 2022
Gran Turismo 7 u shfaq sërish gjatë PlayStation Showcase të Sony 2021 me një trailer të ri. Kreu i Sony i PS Studios Hermen Hulst tregoi se do të vijë më 4 mars 2022, dhe traileri tregon më shumë makina…
Top 5 lojërat e ardhshme për një përvojë të përsosur të gaming në TV
Të gjithë lojtarët, profesionistë dhe amatorë, ndjekin gjithmonë atë që po ndodh në botën e video games. Çdo vit, në rrjetet e mediave sociale dhe portalet e specializuara të internetit për lojëra, ne jemi duke pritur lajmet e të gjithë…
Vazhdimi i God of War do të vijë dhe në PS4
Sipas një interviste të re me Hermen Hulst, kreu i PlayStation Studios, Gran Turismo 7 dhe vazhdimi i God of War nuk do të jenë ekskluzive për PlayStation 5, ato gjithashtu do të lëshohen në PlayStation 4. Në intervistë, e…
Gran Turismo 7 zbulohet për PlayStation 5
Gran Turismo 7 u zbulua në shfaqjen e The Future of Gaming, që mbajti Sony në 11 qershor. Fansat e lojërave me gara patën mundësi të shihnin se si do të dukej loja e re në PS5. Ja çdo që…