Ubisoft Plus do të integrohet me Google Stadia dhe Amazon Luna
Uplay tashmë është Ubisoft Connect dhe sado që publisher-i nuk e ka detajuar më parë se çfarë do të thotë kjo për Uplay Plus subscription, tani e dimë se Uplay Plus do të kthehet në Ubisoft Plus. Deri këtu ky…
Dikush bëri që Google Stadia të punojë në iPhone
Teksa Apple ka update-uar rregullat e App Store që të lejojnë streaming services brenda lojës, rreptësia e kompanisë me shumë mundësi nënkupton që me shumë gjasa nuk do të shohim shërbime si Microsoft xCloud ose Google Stadia në iOS së…
PUBG është tashmë e disponueshme në Google Stadia
PUBG tashmë mund të luhet në Google Stadia, duke i lejuar lojtarët ta bëjnë lojën stream në serverat e Stadia, nga cilado prej paisjeve që ata dëshirojnë. Kjo është një lëvizje e madhe nga të dyja palët. Stadia ka shtuar…
Project Tempo duket se është përgjigjja e Amazon ndaj Google Stadia
Përgjigja e publikut ndaj Google Stadia nuk ka qenë pranuese, por kjo nuk po dekurajon gjigantët e tjerë të mëdhenj të teknologjisë nga ndërtimi i konkurrentëve të ngjashëm Project Tempo është hollësisht i detajuar në një raport nga New York…
Stadia do të vijë në Samsung Galaxy dhe telefona të tjerë Android këtë javë
Nuk ju nevojitet më një Pixel për të luajtur Stadia. Google Stadia do të zgjerohet në platforma të reja telefonike këtë javë, përfshirë këtu modelet më të fundit të Samsung Galaxy dhe paisjeve të tjera të Android. Që pas lançimit…
PS5 mund të jetë konsola e fundit që do të bëjë Sony
Microsoft, Amazon dhe Google mund ta zhdukin PS5, falë epërsisë së tyre në cloud-gaming. Ky do të jetë një vit entuziast për fansat e gaming, pasi gjenerata e konsolave ka rradhën e ndërrimit, me Sony dhe Microsoft që do të…
Cyberpunk 2077 dhe Mortal Kombat 11 do të vijnë në Stadia
Google gjithashtu konfirmoi 'The Elder Scrolls Online,' 'Borderlands 3,' dhe 'Superhot.' Nga të gjitha platformat e disponueshme për të luajtur lojëra, mund të themi se Stadia është ndër më të veçantat. Shërbimi streaming i Google, ndonëse jo i pari në…
Death Stranding mund të vijë në Google Stadia
Kjo do të ndryshonte çdo gjë për platformën e streaming. Hideo Kojima ka pastuar një foto në Twitter me kreun e Google Stadia, Jade Raymond, duke i lënë të gjithë të mendojnë se DeathStranding mund të mos jetë fare një…
Google nuk do të sjellë një beta për Stadia. Thjesht besoni kompaninë dhe blijeni.
Google Stadia ka qenë një tematike bisede prej kohësh tashmë në botën e gaming dhe zbulimi më i fundit, thjesht i ka shtuar më shumë hype shërbimit të streaming. Fansat janë shumë të emocionuar për ta provuar, por gjithsesi do…
Larian Studios publikon trailer-in e ri të Baldur’s Gate 3
Kohë më pare u përhap një lajm që zhvilluesit e Divinity, Larian Studios po bënin një lojë të re Baldur's Gate 3 ,traileri i së cilës është publikuar disa ditë para E3 duke i'u përgjigjur lutjeve të shumë fansave që…