Tag: google play

Honor of Kings bëhet loja e parë mobile që kap 10 bilion dollarë
MOBA Honor of Kings i Tencent ka arritur mbi 10 miliardë dollarë nga shpenzimet e lojtarëve që nga fillimi i tij në 2015, duke u bërë loja e parë mobile që e ka bërë këtë. Sipas një raporti nga Sensor…
Mobile Gamers shpenzojnë me miliona dollarë çdo javë
Mobile gaming është një nga aspektet e industrisë së gaming dhe një raport së fundmi ka zbuluar së mobile gamers shpenzojnë me miliona para çdo javë. Raporti në fjalë vjen nga App Annie e cila ka studiuar industrinë e mobile…
Si të shkarkoni lojëra me makina në mobile ose PC
Një ndër zhanrat më të preferuar për gamers shqiptarë është e sigurt që është racing ose siç e quajmë në përditshmërinë tonë, lojra me makina. Prandaj ne po iu sjellim mënyra se si ju të shkarkoni lojra me makina në…
Përveç Twitch, ku tjetër po dominon Among Us?
Among Us ka arritur shifra të larta shikueshmëri në Twitch duke u bërë loja më popullore e momentit, por ku tjetër po dominon kjo lojë? Among Us mund të quhet tashmë si një prej lojërave më të mëdha të vitit…
Shihni trailer-in e fundit të Sonic at the Olympic Games – Tokyo 2020
SEGA sapo ka publikuar një trailer të ri për Sonic at the Olympic Games – Tokyo 2020, dhe tregon se sa nga eventet do të duken Fencing, BMX, Long Jump, Table Tennis  dhe Javelin Throw janë shfaqur të gjithë në…
Bullet League është Battle Royale-i për mobile që duhet të provoni
Bullet League është një Battle Royale 2D nga Funday Factory. Ajo ju sheh teksa eksploroni zona të mëdha, të mblidhni skica për tu rritur në nivel, zbuluar sende të rralla dhe sigurisht duke vrarë sa më shumë njerëz që mundeni.…
Mario Kart Tour është shkarkuar 123.9 milion herë në muajin e parë të lançimit
Në fund të muajit që lamë pas, Mario Kart Tour kaloi në mobile. Që nga ajo pikë, loja është shkarkuar 123.9 milion herë në App Store dhe Google Play. Kjo e bën atë lojën më të shkarkuar ndonjëherë të Nintendo…
Njoftohet se Dead by Daylight do të vijë për Android dhe iOS
Të gjithë ju që mund ta keni luajtur lojën e famshme të Behaviour Interactive më parë, e dini se sa e tensionuar mund të bëhet situata kur njëri është në rolin e viktimës, duke u përpjekur t'ja mbathë nga një…