Tag: google assistant

Ngrihet padi për Siri dhe Google: Ata na dëgjojnë edhe po nuk i thirrëm
Kompanitë teknologjike kanë kërkuar prej kohësh vendosjen e pajisjeve të dëgjimit në shtëpi dhe xhepa, duke u përpjekur të bindin konsumatorët që të mbështeten tek asistentët e tyre të zërit për çdo nevojë të vogël që shfaqet. Por disa po…
Google Assistant në telefonin tuaj po ju përgjon
Google Assistant regjistron bisedat tuaja edhe kur nuk janë në përdorim, kompania thuhet se pranoi në një panel lajmin në prani të qeverisë indiane. Kështu që, rezulton se edhe pa thënë fjalën "OK Google", Asistant i AI-së ende i dëgjon…
Rikthehet Home Alone falë Google Assistant – GameON weekly
GameON Weekly është një emision nga GameON Albania ku ju sjellim një përmbledhje të lajmeve më të rëndësishme të javës. Në edicionin e dhjetë të GameON Weekly flasim për: 5. League of Legends dhe Minecraft i japin lamtumirat sistemeve të…
Home Alone rikthehet pas tre dekadash me një Google Ad
Keep the change you filthy animal! Reklama më e re e Google Assistant është Home Alone Again me Macaulay Culkin që rikrijon skenat e tij në filmin ikonik të krishtlindjeve Home Alone. Është padyshim gjëja më e bukur që kemi…