Filmat nuk do duhet të jepen më në kinema që të kualifikohen për Golden Globes
Me kinematë që janë mbyllur për shkak të pandemisë së coronavirus, studiot po i kalojnë filmat e programuara për në kinema në shërbime streaming ose thjesht po i shtyjnë për një periudhë më të vonët. Kjo gjë e ka detyruar…
Joker vë rekord si film comic book me 2 fitore në Golden Globes
Ylli Joaquin Phoenix dhe kompozitorja Hildur Gudnadóttir fituan në kategoritë përkatëse. Joker nuk ja doli të merrte çmimin e madh në Golden Globes Awards, por si një film i ardhur nga një comic book arriti të thyente rekordet e tij.…