Tag: gjirafa

Turnamenti Global i CS:GO i organizuar nga kompanitë lidere të Esports me një Prize Pool prej 3,400,000 USD
Rrjeti Internacional i Turnamenteve i organizuar nga kompanite lider te Esports si FACEIT, Eden Esports, Relog Media, Black Molly Entertainment, Fantasy Expo dhe organizator regjional, nën udhëheqjen e GRID Esports. Nje nga prize pool më të mëdha në histori të…
Cilat janë ekipet që do të luajnë në Gjirafa50 Masters League Playoffs?
Më në fund janë shpallur 8 ekipet që do të marrin pjesë në Gjirafa50 Masters League Playoffs të cilat do të përballen kundër njëra tjetrës për të arritur në LAN Finals. Por cilat janë ekipet pjesëmarrëse në Gjirafa50 Masters League…
Çfarë pritet që të ndodhë gjatë Gjirafa50 Masters League Round 5?
Round 5 i Gjirafa50 Masters League Swiss Stage  nis sot me 6* ekipe të cilat do të përballen kundër njëra tjetrës për t’u kualifikuar në fazën tjetër. Ndeshja e parë do të zhvillohet sot në orën 20:00 ku do të…
Çfarë ndodhi gjatë Gjirafa50 Masters League Swiss Stage Round 4?
Gjatë javës së kaluar u zhvillua raundi i katër i Season 2 të Gjirafa50 Masters League. Por çfarë ndodhi gjatë kësaj jave në Gjirafa50 Masters League? Gjatë kësaj jave, në Gjirafa 50 Masters League Round 4 u zhvilluan 5 përballje…
Çfarë do të ndodhë gjatë Group Stage Week 1 në Gjirafa50 Masters League?
Week 1 i Gjirafa50 Masters League është zbuluar dhe sjell një total prej 12 përballjesh të cilat do të vijnë më gjatë kësaj fundjavë dhe javës tjetër. Por cilat janë ekipet pjesëmarrëse dhe kur do të zhvillohen ato? Përballjet nisin…
Çfarë ndodhi gjatë Gjirafa Masters League Qualifier 3&4?
Dy Qualifiers e fundit të Gjirafa50 Masters League u zhvilluan këtë fundjavë që kaluam duke kualifikuar 4 ekipe për në Group Stage. Cilat janë këto ekipe dhe cilat janë ekipet e kualifikuara deri më tani? Gjatë Qualifiers të zhvilluar gjatë…
Çfarë ndodhi në Gjirafa50 Master League gjatë Qualifier 1 & 2?
Gjirafa50 Master League zhvilloi ketë fundjavë dy kualifikueset e para të Season 2 duke kualifikuar në total 8 ekipe të cilat do marrin pjesë në Gjirafa50 Master League. Por cilat janë deri më tani ekipet pjesëmarrëse në këtë tournament? Gjatë…
Razer Deathadder v2 – një mouse i kompletuar për çdo gamer
Nëse po kërkoni një mouse që bën mirë çdo gjë, Razer Deathadder v2 është zgjidhja juaj Deathadder v2 u zbulua gjatë 2020 nga Razer dhe premtonte disa përmirësime nga versionet e kaluara të mouse-it të tyre më popullor. Me një…
Gjithçka që duhet të dini mbi Gjirafa50 Masters League dhe si të merrni pjesë
Për të gjithë ju që nuk jeni të njohur me Gjirafa50 Masters League, kjo është një ligë e re e fokusuar në eSports e krijuar nga Gjirafa50. Qëllimi i saj është të rrisë komunitetin e lojërave dhe të kultivojë një…
Kufje HyperX Cloud II për Gaming
Kufjet më të mira për gaming vijnë me një çmim shumë të arsyeshëm Siç mund ta dini tashmë, HyperX është një brand vartës i Kingston. Produktet e tyre ofrojnë të njëjtin seriozitet dhe siguri si kompania e tyre mëmë por…