Tag: Gege Akutami

Kur do të transmetohet sezoni 2 i Jujutsu Kaisen?
Jujutsu Kaisen tani ka një sezon të dytë në projektet e ardhshme, kështu që kjo do të thotë se pyetja kryesore është se kur do të jemi në gjendje t'i shohim episodet e reja? Pas suksesit të jashtëzakonshëm të sezonit…
Jujutsu Kaisen 0 lançon skena të reja
Jujutsu Kaisen 0 mund të mos ndjekë historinë aktuale të Yuji Itadorit në serialin shonen të krijuar nga Gege Akutami, por kjo nuk e ka penguar atë që të bëjë shifra të mahnitshme fitimesh nag kinematë në Japoni. Ndonëse prequel…
Jujutsu Kaisen 0 ndan pamje të reja në promon e fundit
Jujutsu Kaisen 0 ka dalë më në fund në kinematë në Japoni, dhe për të festuar ka debutuar një promo të re që tregon disa pamje të reja të filmit.Sezoni i parë i përshtatjes për serialin origjinal manga të Gege…
Regjisori i Jujutsu Kaisen zbulon se Jujutsu Kaisen 0 ishte planifikuar fillimisht për të qenë anime
Regjisori i Jujutsu Kaisen zbuloi se historia nga filmi i ardhshëm Jujutsu Kaisen 0 ishte planifikuar fillimisht për serialin anime! Meqë fansat e animes mund të mos e dinë plotësisht, seriali origjinal i mangës së Gege Akutami nuk filloi në…
Raportohet se Jujutsu Kaisen do të bëjë një pauzë të shkurtër në tetor
Jujutsu Kaisen kohët e fundit pati një pauzë të madhe në fillim të këtij viti për shkak të shqetësimeve shëndetësore të krijuesit Gege Akutami, dhe duket se historia e Yuji Itadori që shfaqet në Weekly Shonen Jump do të marrë…
Jujutsu Kaisen shpjegon se si funksionon Cursed Technique të Kirara
SPOILER ALERT Jujutsu Kaisen më në fund shpjegoi se si funksionon Cursed Technique e Kirara Hoshi me kapitullin më të ri të serisë manga origjinale të Gege Akutami! Ndërsa Megumi Fushiguro dhe Yuji Itadori vazhdojnë përpjekjet e tyre në rekrutimin…
Zbulohen detaje të reja reth Culling Game arc në Jujutsu Kaisen
Jujutsu Kaisen u ka bërë update fansave se sa kohë do të duhet derisa Culling Game të fillojë me kapitullin më të ri të mangës! Krijuesi i serive Gege Akutami më në fund është kthyer nga një pushim për të…
Jujutsu Kaisen tregon studentët e vitit të tretë
Jujutsu Kaisen mund të kishte marrë një pushim të gjatë këtë vit, por manga nuk do t'i linte fansat në pritje. Gege Akutami riktheu serinë e tij të suksesshme këtë javë dhe lexuesit ishin të emocionuar që do të ribashkoheshin…