Tag: geforce now

Tashmë mund të luani 4K dhe 120FPS në Nvidia GeForce Now
Nvidia GeForce Now ofron cloud gaming për përdoruesit e saj në platforma të ndryshme si PC, Mac dhe pajisjet mobile dhe së fundmi një përmirësim i fundit iu ofron lojtarëve mundësinë që të luajnë 4K ose 120FPS. Para këtij përmirësimi,…
Fortnite Mobile | Fortnite mund të rikthehet në iPhone
Fortnite po kthehet në iOS përmes platformës së lojërave cloud të Nvidia GeForce Now më shumë se një vit pasi u hoq nga App Store i Apple. Për të qenë të qartë në fillim, ju ende nuk mund ta shkarkoni…
GeForce Now shton shumë lojëra të reja në platformë
GeForce Now po sjell 17 lojëra të tjera në bibliotekën e saj këtë javë, me listën e kryesuar nga Saints Row: The Third Remastered, e cila më në fund vjen në Steam këtë javë pas një periudhe të gjatë të…
Nvidia do të shtojë mbi 60 lojëra në GeForce Now këtë muaj
Sot, Nvidia ka filluar të shpallë shtesat e saj në GeForce Now për muajin Maj. Gjatë këtij muaji, 61 lojëra do të shtohen në shërbimin e lojërave në cloud, me 17 nga ato lojëra që do të publikohen që sot.…
Nvidia shton Control në GeForce Now dhe premton lojëra të reja çdo javë
Nvidia thotë se shërbimi cloud gaming i GeForce Now do të fillojë të shtojë lojëra të reja çdo të enjte, duke filluar me lojën më të fundit të Remedy Entertainment, Control. Njoftimi ishte një copëz lajmi i mirë për platformën…
Lojërat ekskluzive të Epic Games Store do të vijnë në GeForce Now
Do të keni mundësi t'i luani ato jashtë platformës së Epic Ndërkohë që disa publikues dhe zhvillues kanë hequr lojërat e tyre nga shërbimi i streaming Nvidia GeForce Now, CEO i Epic Games Tim Sweeney thotë se Epic planifikon ta…
Nvidia lançon zyrtarisht shërbimin e tyre të streaming GeForce NOW
Ata duket se do të konkurrojnë me Google dhe Microsoft në cloud gaming Google dhe Microsoft nuk janë të vetmet kompani që e shohin cloud gaming si të ardhmen e videolojërave. Nvidia gjithashtu është futur në këtë treg duke sjellë…