Update i Hollow Storm i Gears 5 sjell shumë përmbajtje të re
Operation 5: Hollow Storm i Gears 5 ka dalë tani Dizzy, Tai, Anya dhe Skorge mund të merren individualisht ose si pjesë e një pakete të Operation 5. Gabe Diaz është gjithashtu këtu, dhe ju mund ta shtoni atë në…
Gears 5 është momentalisht falas në Steam dhe Windows 10
Oferta zgjet deri në 12 prill. Gears 5 është momentalisht falas në Windows Store dhe Steam. Kjo do të thotë qe keni mundësi të plotësoni campaign-in dhe të futeni në multiplayer pa harxhuar asnjë lek. Oferta do të zgjasë deri…
Shefi i Gears 5 adreson shqetësimet për microtransactions
"Nuk kemi shkop magjik këtu..." Loja e re ekskluzive e Microsoft, Gears 5, u lançua në shtator dhe le të themi që pati një lançim shumë të mirë. Gjithsesi, jo të gjithë janë të lumtur me lojën, pasi shqetësimet me…
Gears 5 ja kaloi Fortnite në Xbox, por shifrat në Steam nuk janë mirë
Microsoft ka filluar të përshtatet mjaft mirë me idenë e multi-platformave përsa i përket sektorit të tij të gaming. Të gjitha lojërat e kompanisë tashmë kanë ardhur në PC bashkë me versionin për konsola. Gears 5 erdhi edhe në platformën…
Në Gears 5 do të keni mundësi të luani si Dave Bautista
Drax? The Animal? Jo, thjesht Batista Dave Bautista nuk e ka mbajtur aspak të fshehtë faktin se do të dëshironte të aktronte në një film të Gears of War. Në fakt kur e mendon ai është mjaft i përshtatshëm: është…
Gears 5 është e frymëzuar nga BioShock Infinite
Me më pak se 10 ditë të mbetura përpara se lojtarët e Gears of War të mund të hidhen në lojë, detajet mbi Gears 5 vazhdojnë të zbulohen dita ditës. Deri në këtë pikë e dimë se do të jetë…
Gears 5 vjen me një trailer të mrekullueshëm campaign-i në Gamescom
Ka shumë gjëra që janë për tu vlerësuar në Gears 5 Gears 5 është një lojë shooter nga The Coalition e Microsoft. Studioja kjo që ka punuar me Gears of War 4 dhe që ka si qëllim ta bëjë vazhdimin…
Dy personazhe nga lojërat Halo do të vijnë në Gears 5
Por për të luajtur si ata duhet të bleni Gears 5 Ultimate Edition Duke marrë parasysh se Halo dhe Gears of War kanë 13 vite që ekzistojnë në të njëjtat platforma së bashku, fakti që këto lojëra ende nuk kanë…
Postohet një trailer brutal për Gears 5 para testit teknik
Ka ardhur koha që të gjithë të mund të luajnë Gears 5 si pjesë e testit teknik të ardhshëm që do i bëhet lojës. Gjithsesi ka një trailer të ri që është publikuar, për ti krijuar një ide më të…
Duhani nuk lejohet më në universin e Gears 5
The Coalition, zhvilluesi i Gears 5 ka ndaluar duhanin në universin e Gears of War, pas përballjes dhe diskutimeve me grupe kundër duhanit. Sado që jemi mësuar të shohim Barrick të tymosi cigare njëra pas tjetrës, në Gears 5 do…