Upgrade-i falas i Borderlands 3 për next-gen është tani i disponueshëm
Me lançimin e Xbox Series X, Gearbox ka lëshuar sot upgrade-in e gjeneratës së ardhshme të Borderlands 3; një përditësim falas të cilin lojtarët mund ta shkarkojnë për t'i bërë boost lojës në konsolat e gjeneratës së ardhshme. Upgrade-i është…
Borderlands 3: Ultimate Edition del më 10 Nëntor
Është shpallur Borderlands 3 Ultimate Edition. Gjatë episodit të fundit të The Borderlands Show, zhvilluesi Gearbox konfirmoi një numër ndryshimesh që vijnë në versionin më të mirë të lojës. Ultimate Edition do të përfshijë çdo shtesë të Borderlands 3 deri…
Konfirmohet zyrtarisht loja e parë për PlayStation 5
Godfall do të vijë në PS5 dhe PC në fundvitin e 2020s. Gjatë Game Awards, Gearbox Software zbuloi lojën e ardhshme të tij: Godfall, një "looter-slasher" që do të vijë nga zhvilluesi Counterplay Studios. E programuar për tu lançuar në…
Borderlands 3 humbet 93% të shikuesëve në Twitch në dy javë
Suksesi i Borderlands 3 nuk ka vazhduar për shumë kohë Tashmë që RPG shooter-i i Gearbox Borderlands 3 ka rreth 2 javë që është lançuar, kemi një ide më të mirë se sa lojtarë e kanë provuar atë. Boderlands 3…
Në mungesë të një forumi, lojtarët e Borderlands 3 i janë drejtuar sërish Steam
Lojtarët e Borderlands 3 po përdorin forumin e Borderlands 2 në Steam. Lojtarët e Borderlands 3 të PC, në mungesë të një vendi ku mund të shprehin mendimet dhe shqetësimet e tyre për lojën kanë gjetur strehim në forumin e…
Borderlands 3 po kap shifra fantastike në Epic Store
Kujt ja priste mendja? Vendimi për të mbajtur Borderlands 3 ekskluzive për Epic Store në lançimin e saj në PC ka rezultuar në një sukses masiv. Fillimisht kishte disa shqetësime se loja do të rrezikonte po ta linte Steam pas…
Gearbox zbulon Mayhem Mode për Borderlands 3 në PAX West
Tre mode të reja do ta bëjnë fundin e lojës edhe më interesant Në PAX West 2019, Gearbox u ngjit në skenë për të zbuluar më shumë nga fundi i lojës të Borderlands 3. Pasi historia kryesore e lojës mbaron,…
Borderlands 3: Këto janë parametrat që duhen për të luajtur në PC
Keni kohë deri në 13 shtator për të sajuar PC tuaj Lançimi i Borderlands 3 është shumë pranë ardhjes, por gjithsesi deri pak më parë studioja e zhvillimit të lojës, Gearbox Software, nuk kishte dhënë asnjë njoftim për detajet që…
Shkrimtarët e Borderlands 3 shpjegojnë të ardhmen e lojës
Sipas shkrimtarëve të lojës, Borderlands 3 nuk do të jetë e fundit e serive të saj, kur të vijë në PS4, Xbox One dhe PC muajin e ardhshëm. Sado që shumë linja historike do të mbyllen do të kemi edhe…
Zhvillimi i Borderlands 3 ka përfunduar zyrtarisht dhe loja është gati
Loja pritet të vijë së shpejti Ditën e sotme, Gearbox Software deklaroi nëpërmjet një tweet-i se Borderlands 3 është futur tashmë në fazën Gold. Kjo do të thotë vetëm një gjë, se loja është gati për t'iu dërguar kompanive që…