Tag: gaming industry

Ukraina ka mbledhur mbi 114 milion dollarë vetëm nga gamers
Kanë kaluar pak më shumë se një muaj që kur Rusia filloi pushtimin e saj në Ukrainë dhe lufta është ende në vazhdim për banorët dhe ata që marrin pjesë në ndihmën humanitare. Në kohën e nevojës së vendit, industria…
EA bën thirrje kundra toksicitetit në industrinë Gaming
COO i Electronic Arts, Laura Miele, spikati toksicitetin në krye të industrisë së lojërave në fjalimin e saj kryesor të DICE 2022, duke thënë se "udhëheqësit që nuk përmbushin standardet bazë duhet të largohen". Miele nuk e drejtoi gishtin askund…