Tag: gamescom

Fall Guys Season 2 po bëhet mesjetar me shumë minigames të reja
Fall Guys Season 2 po vjen, dhe nuk kam dyshim që lojtarët e dedikuar janë gati për të, nëse vendosni shumë orë në lojën Battle Royale, ju me siguri keni punuar gjatë Season 1 dhe keni bërë unlock të gjitha…
Leak: Kjo video tregon më shumë mbi historinë e Death Stranding
Videoja është xhiruar gjatë një prezantimi privat të lojës në Gamescom Një prezantim i ri privat i Death Stranding është treguar në Gamescom dhe një video në kualitet të ulët të këtij prezantimi ka dalë online. Sado që kualiteti nuk…
Kanë nisur pre-orders për PS5 në MediaMarkt për $1050
Një çmim ky mëse i kripur Sony ka ende shumë gjëra për të zbuluar mbi konsolën e saj të ardhshme, por kjo nuk i ka ndaluar lojtarët që ta bëjnë pre-order në MediaMarkt të Suedisë. Të interesuarit mund ta porosisin…
Pas 6 vite zhvillim vjen thriller-i psikologjik “12 Minutes”
Annapurna Interactive ka lajmëruar se do të publikojë një lojë të re të zhanrit horror psikologjik të quajtur 12 Minutes.  Loja e cila u zbulua në konferencën e Microsoft's E3 ,do të lancohet për Xbox One dhe PC vitin tjetër.…
A Plague Tale: Innocence: Shihni 16 minuta gameplay
Nga gamescom vjen një video gameplay prej 16 minutash për aventurën e ardhshme të veprimit A Tale Plague: Innocence. Videoja tregon një sekuencë nga video-loja e ardhshme, shumë interesante indie, e cila iu prezantua shtypit të E3 pas dyerve të…
Battlefield 5: Gamescom demo me teknologjinë e re të Nvidia
Ekipi i DICE konfirmoi në një intervistë se demo-ja e Battlefield 5 me teknologjinë e re të Nvidia-s, Ray Tracing po punonte në 1080p në 60 fps. Shumë lojtarë fillimisht ishin të hutuar, sepse skenat e paraqitura ishin paraqitur vetëm në…
Microsoft së fundi sjell disa prej ekskluziviteteve të veta në Steam
Për një kohë të gjatë, lojtarët e PC-së të interesuar për të provuar ekskluzivitet e Microsoft-it si Recore: Edition Definitive që ishin të vetëdijshëm për përdorimin Windows store nuk kishin asnjë mundësi tjetër, pasi ato lojëra nuk ishin të disponueshme…
FIFA 19: Partneritet me Borussia Dortmund
EA Sports ka nënshkruar një partneritet me klubin e Bundesligës, Borussia Dortmund për FIFA 19. Falë këtij bashkëpunimi ju do të jeni në gjendje të hyni në imazhin virtual të Signal Iduna Park, stadiumin ikonik të BVB. Do të ketë…
Call of Duty: WW2: Një update i madh vjen javën e ardhshme
Activision njofton një përditësim të madh për Call of Duty: WW2 javën e ardhshme. Jo vetëm DLC-ja e re "Shadow War" për Call of Duty: WW2 do të lëshohet javën e ardhshme, por edhe një update i gjerë për të…
Lançohet data e lëshimit e Dragon Ball Xenoverse 2 Extra Pack 3
E shpalosur në qershor të vitit 2018, Dragon Ball Xenoverse 2, Extra Pack 3 DLC do të nisë javën e ardhshme, të martën, më 28 gusht. Bandai Namco zbuloi datën e lëshimit gjatë një shfaqjeje që tregoi përmbajtjen, një përmbledhje…