Darksiders III: 40 minuta gameplay
Darksiders III do të dalë më 27 nëntor për PC, PS4 dhe Xbox One. Në videon gameplay më sipër, ju mund të shihni jo vetëm disa beteja, por edhe një boss fight dhe natyrisht dhe mjedisin e shkatërruar nga lufta.…
Microsoft së fundi sjell disa prej ekskluziviteteve të veta në Steam
Për një kohë të gjatë, lojtarët e PC-së të interesuar për të provuar ekskluzivitet e Microsoft-it si Recore: Edition Definitive që ishin të vetëdijshëm për përdorimin Windows store nuk kishin asnjë mundësi tjetër, pasi ato lojëra nuk ishin të disponueshme…
FIFA 19: Partneritet me Borussia Dortmund
EA Sports ka nënshkruar një partneritet me klubin e Bundesligës, Borussia Dortmund për FIFA 19. Falë këtij bashkëpunimi ju do të jeni në gjendje të hyni në imazhin virtual të Signal Iduna Park, stadiumin ikonik të BVB. Do të ketë…
Call of Duty: WW2: Një update i madh vjen javën e ardhshme
Activision njofton një përditësim të madh për Call of Duty: WW2 javën e ardhshme. Jo vetëm DLC-ja e re "Shadow War" për Call of Duty: WW2 do të lëshohet javën e ardhshme, por edhe një update i gjerë për të…
Lançohet data e lëshimit e Dragon Ball Xenoverse 2 Extra Pack 3
E shpalosur në qershor të vitit 2018, Dragon Ball Xenoverse 2, Extra Pack 3 DLC do të nisë javën e ardhshme, të martën, më 28 gusht. Bandai Namco zbuloi datën e lëshimit gjatë një shfaqjeje që tregoi përmbajtjen, një përmbledhje…
Trailer-i i ri i Call of Cthulhu është i tejmbushur
Focus Home Interactive, në partneritet me Studio Cyanide, zbuluan dy vjet më parë që po përgatisin një lojë të tmerrshme, me ndikime të forta nga tregimet e tij HP Lovecraft , e cila do të na çojë në Darkwater Island…
Resident Evil 2: Pamjet e para nga gameplay me Claire Redfield
Demo gameplay i Resident Evil 2: Remake tregon Claire Redfield në aksion gjatë Gamescom 2018. Claire Redfield, bashkëprotagonistja e Leon Kennedy në Resident Evil 2 u shfaqë në një demo gameplay lëshuar nga Capcom në Gamescom 2018. Claire është parë…
16 minuta gameplay nga A Plague Tale: Innocence
Gjatë Gamescom 2018 këtë vit, Focus Home Interactive paraqiti një trailer prej 16 minutash për lojën e ardhshme e Asobo Studio, A Plague Tale: Innocence. Në E3, gazetarët e lojës mund të shohin prapa dyerve të mbyllura një sekuencë më…
Forza Horizon 4: Shfaqja e gameplay-t të lojës gjatë Gamescom 2018
Një vështrim i thelluar në modalitet e reja, karakteristikat dhe 'courses' në Forza Horizon 4, live nga Gamescom! Microsoft dhe Playground Games i dhanë publikut materiale të reja për Forza Horizon 4 gjatë Gamescom 2018 në Gjermani. Materiali është i pasur më…
Videoja e parë e gameplay-t të Remnant: From the Ashes
Gunfire Games gjatë Gamecom 2018 paraqiti gameplay-in nga 'third-person survival-action shooter', Remnant: From the Ashes. Në Remnant: From the Ashes, lojtarët do të përjetojnë një eksperiencë co-op në një botë dinamike të krijuar përmes një mjedisi post-apokaliptik ku toka është…