Tag: gamer

Sa para shpenzon mesatarisht një gamer në video lojëra?
Video lojërat janë një trend në rritje dhe një pjesë e mirë e tyre iu ofrojnë mundësinë që të shpenzoni para kundrejt skins, DLC dhe më shumë. Dhe këtu lind pyetja se sa para shpenzon mesatarisht një gamer në video…
Snoop Dogg i bashkohet FaZe Clan
Snoop Dogg, një nga reperët dhe personazhet më të njohur të medias përreth, i është bashkuar zyrtarisht FaZe Clan, njoftoi sot organizata. FaZe ka vazhduar të zgjerojë listën e saj të gamers dhe talenteve, e cila tani përfshin një nga…
Studimi sugjeron se tre në pesë lojtarë zbulojnë se lojërat përmirësojnë shëndetin e tyre mendor
Nuk mund t'ju themi se sa e rëndësishme ishin lojërat gjatë pandemisë. Si shumë të tjera, lojërat ishin vendi ku mund të socializoheshit, argëtoheshit dhe madje të bët miq të rinj kur nuk mund të shkonit askund. Por për shumë…
Ky gamer bëhet viral pasi mamaja i shkatërron kompjuterin
Një përdorues i Reddit pasi u kthye në shtëpi, zbuloi mamanë e tij duke shkatërruar kompjuterin e tij. Ai pastaj postoi një fotografi të ish-pajisjes së tij. Përdoruesi i Reddit Yuno_Is_Waifu hodhi një koment të Reddit më 17 tetor për…
Një gamer nxjerr informacione sekrete ushtarake për të fituar një debat mbi tanqet
Të gjithëve u pëlqen të fitojnë një debat, apo jo? Pavarësisht nëse jeni të gatshëm në fitore, nuk mund të mohohet nxitimi që ndjeni kur nuk jeni dakord me partnerin tuaj për diçka dhe e kërkoni atë, vetëm për të…
Gamer kërkon GTA 6 me ngulm në TV Show gjerman
Një superfan i Grand Theft Auto doli në skenën e një shfaqje të njohur të lojërave gjermane për të kërkuar që drejtuesi të pyeste kur do të dalë GTA 6. Schlag den Star është një lojë televizive gjermane që transmetohet…
Një gamer goditet nga një shok elektrik nëpërmjet controller-it të tij
Rezulton se kontrolluesit wireless për video lojëra nuk janë vetëm më të lehtë për t'u përdorur dhe shumë më të përshtatshëm, ata janë gjithashtu potencialisht shpëtues të jetës. Një lojtar ndjeu goditjen të rrufesë javën e kaluar. Siç raportohet nga…
Sipas studimit të ri më shumë të moshuar po bëhen ‘gamers’
Një sondazh i ri ka treguar se njerëzit e moshuar, të moshës 55 deri 64 vjeç, janë bërë shumë më të interesuar në lojëra, me një tendencë në rritje me mbi një të tretën gjatë viteve të fundit. Po, duket…
PewDiePie na mëson si të dallojmë një gamer të rremë
Në videon e postuar në 8 mars, mbreti i YouTube, Felix 'PewDiePie' Kjellberg zbuloi se si mund të dallosh nëse dikush është me të vërtetë një gamer ose jo, duke ndarë me shikuesit e tij disa komente mjaft komike për…
Ninja do të mbahet mend si “gameri më i madh i të gjitha kohërave”
Koncepti i famës në gaming është pak i ri së fundmi. Nëse dikur zhvilluesit legjendarë si Shigeru Miyamoto ose rekordmena si Billy Mitchell ishin gjëja më e përafërt me një të famshëm në botën e gaming, eSports dhe streaming i…