PUBG Mobile tejkalon 3 miliardë dollarë në të ardhura
Paskeni shpenzuar mjaft gjatë karantinës apo jo?! PUBG Mobile i Tencent ka kapërcyer 3 miliard dollarë të ardhura që nga lëshimi i lojës në mars 2018, sipas një raporti nga Sensor Tower. Kjo përfshin versionin kinez të lojës, të quajtur…
Versioni kinez i PUBG Mobile, Game for Peace, do të ketë turnament esporti këtë muaj
Peacekeeper Elite Global Invitational do të mbahet në Shanghai. Game for Peace, versioni kinez i lojës PUBG Mobile do të ketë turnamentin e parë të esports në 31 gusht. Tencent hoqi nga tregu PUBG Mobile dhe e zëvendësoi me Game…
PUBG Mobile do të prezantojë një sistem që do iu kujtojë të mos e luani më lojën
PUBG Mobile do të sjellë ndryshime të reja Në reagim të ankesave të vazhdueshme për përdoruesit e rinj që luajnë shumë PUBG Mobile, PUBG Corp dhe Tencent games kanë vendosur te sjellin një tipar të ri të menaxhimit të gameplay-it…