Tag: Game Awards

Returnal u zgjodh loja më e mirë në BAFTA Awards 2022
Në vitin 2020 Hades mori nominimet dhe çmimet e lojës së vitit nga ceremonitë e çmimeve të profilit të lartë të lojërave. Në vitin 2021, shfaqjet e festimeve të lojërave të tilla si "The Game Awards" kishin rivalë si "Returnal"…
Pas kaq shumë pritjesh vjen gameplay trailer i Suicide Squad
Suicide Squad: Kill The Justice League, një lojë e re nga zhvilluesi i Batman: Arkham Rocksteady Studios, publikoi trailerin e parë të lojës dhe është shpërthyes. Videoja mori një prezantim të mrekullueshëm nga aktorja e njohur dhe keqbërëse Debra Wilson…
Patch i fundit në Among Us rregullon bugs dhe exploits
Përpara lançimit të hartës së re, zhvilluesit e Among Us ka rregulluar disa probleme të lojës Gjatë javës së kaluar zhvilluesit e Among Us, Innersloth, zbuloi në Twitter se një hartë e re do të vijë së shpejti. Këtë javë…
Zhvilluesit e Among Us tregojnë hartën e re dhe zbulojnë Game Awards
Nëpërmjet një njoftimi në llogarinë e sapokrijuar të Among Us në Twitter, zhvilluesit e lojës zbuluan disa informacione rreth asaj që do të vijë së shpejti në lojë Edhe pse Among Us është një prej lojërave më të famshme dhe…
Luani demot e 13 lojërave të ardhshme në Steam përpara Game Awards
Game Awards po përpiqet të bëjë diçka ndryshe këtë vit në formën e Game Festival, një event për konsumatorët dixhitalë, që do ju japë lojtarëve akses në mbi 12 demo, për lojëra që do të vijnë së shpejti në Steam,…
Fortnite do të njoftojë diçka speciale në Game Awards
Çfarë njoftimi mund të jetë ky? Më vonë gjatë kësaj jave do të bëhet një njoftim i veçantë për Fortnite. Kjo është mësuar nga adresa zyrtare e lojës në Twitter. Sipas postimit, njoftimi do të zbulohet në edicionin e këtij…
A do të njoftohet GTA 6 në Game Awards?
Disa fansa të Grand Theft Auto janë duke pritur që të shohin një njoftin për GTA 6 në Game Awards. Ja se çfarë dimë ne deri tani. Spekulimet dhe teoritë për GTA 6 kanë qarkulluar prej kohësh tashmë edhe gjatë…
Një lojë e re Crash Bandicoot mund të vijë së shpejti
Çfarë nostalgjie! Ka kohë që qarkullojnë zëra se një lojë e re Crash Bandicoot është afër dhe duket se ato vetëm po shtohen. Disa influencers në mediat sociale kanë marrë merch me Crash Bandicoot papritur dhe kjo lëvizje përputhet me…
Batman Arkham Legacy mund të njoftohet gjatë Game Awards
Game Awards 2019 do të mbahet në 13 dhjetor dhe si çdo vit, ky eveniment vjen me plot njoftime të reja. Këtë vit ka mundësi që një prej tyre të jetë për Batman Arkham Legacy. Kjo është sugjeruar nga një…
Green Day do të performojë në The Game Awards
Wake me up kur të fillojë Game Awards. Kushdo që do të shohi The Game Awards në datë 12 dhjetor, tashmë e di që do të shohi ndarjen e çmimeve për nominimet e përzgjedhura në disa kategori të ndryshme për…