Numri i shikuesve të Game Awards u rrit me 73% nga viti i shkuar
45 milionë shikues për vitin 2019. Shfaqja personale e Geoff Keighley, The Game Awards po bëhet gjithmonë e më e mirë në spektaklet që jep. Numri i shikuesve të Game Awards këtë vit arriti 45 milion njerëz, që po i…
Njoftohet zyrtarisht The Wolf Among Us 2
The Wolf Among Us 2 sapo u njoftua në Game Awards. E vështirë për ta besuar, por ja që po ndodh. Detajet kanë qenë të pakëta për vazhdimin e lojës dhe për një moment, me zhdukjen e Telltale Games edhe…
Peshkaqenët marrin hak ndaj njerëzve në trailerin e Maneater
Njerëzit vrasin shumë peshkaqena dhe traileri i Maneater sigurohet që drejtësia të vihet në vend. Një nga problemet kryesore me idenë e peshkaqenëve si vrasës mizorë, është fakti se ata në fakt nuk vrasin shumë njerëz. Filmi Jaws është kritikuar…
Game Awards zbulon një trailer të ri të Final Fantasy 7 Remake
Final Fantasy 7 Remake do të vijë në PlayStation 4 në 3 mars të 2020s, ku do të qëndrojë ekskluzive për një vit. Pas kësaj pike loja edhe mund të kalojë në platforma të tjera. Momentalisht çdo gjë që dihet…
Konfirmohet zyrtarisht loja e parë për PlayStation 5
Godfall do të vijë në PS5 dhe PC në fundvitin e 2020s. Gjatë Game Awards, Gearbox Software zbuloi lojën e ardhshme të tij: Godfall, një "looter-slasher" që do të vijë nga zhvilluesi Counterplay Studios. E programuar për tu lançuar në…
Loja e ardhshme e PlayerUnknown vjen me një trailer
Prologue është një teaser first-person në një pyll tropikal. Loja e ardhshme e PlayerUnknown mori teaser-in e saj të parë në The Game Awards dhe duhet ta pranojmë që duket fantastik. Videoja 30 sekondëshe paraqet një personazh në first-person në…
Sekiro fiton Game of the Year në Game Awards
Game Awards 2019 u zhvillua mbrëmë në Los Angeles, duke festuar lojërat më të mëdha dhe më të mira të vitit. Zhvilluesi Bloodborne nga From Software mori në shtëpi çmimin e Game of the Year për lojën Sekiro: Shadows Die…
Një lojë e re Splinter Cell mendohet të njoftohet në Game Awards 2019
Në muajt e shkuar, Ubisoft ka hedhur shenja drejt mundësisë së një instalimi të ri të Splinter Cell. Përgjatë kësaj kohe ka patur edhe shumë leaks që kanë sugjeruar të njejtën gjë. Me mbylljen e vitit, kanë filluar të qarkullojnë…