Tag: g2

Bad News Eagles kualifikohet në PGL Major Antwerp 2022
Gjatë kësaj jave Bad News Eagles ka qenë pjesë e tournamentit të PGL Major Antwerp 2022: European RMR B i cili iu ofronte një shans për t’u kualifikuar në PGL Major Antwerp 2022. Dhe pas shumë vështirësish dhe pengesash, BNE…
Pesë transfertat më shokuese në CS:GO
Këto janë pesë transfertat më tronditëse të skuadrave që kanë ndodhur në historinë e Counter-Strike: Global Offensive. Skena Pro e CS:GO është në një gjendje transformimi të vazhdueshëm. Ekipet gjithmonë kërkojnë të shtojnë pjesën e munguar që mund t'u sjellë…
Lojtarët e Valorant hedhin poshtë udhëzimet për të shmangur vendosjen e teabagging gjatë VCT
Gjatë një ndeshje Valorant Champions Tour, lojtarët Evropian të Valorant u këshilluan në mënyrë të qartë të mos vendosnin teabagging ose të qëllonin kufomën e armikut. Udhëzimet u lanë mënjanë ndërsa klipet e teabagging u shfaqën pas lojës G2 esports…
G2 zë vendin e parë në 2021 LEC Spring Split
Përplasja e sotme midis G2 Esports dhe Rogue ishte një nga lojërat më të pritura të të gjithë sezonit të League of Legends sepse të dy ekipet kanë luftuar për vendin e parë në Spring Split LEC 2021 që nga…
G2 Esports nis bashkëpunimin me Adidas
G2 Esports arrin një bashkëpunim tjetër të madh dhe kësaj radhe me Adidas G2 Esports është një prej organizatave më të mëdha në botë në fushën e esports me ekipe në pothuajse çdo lojë e cila ka një esports të…
Skin i ri i G2 Esports është tani i disponueshëm në Fall Guys
Fansat e G2 Esports kudo tani kanë një skin të Fall Guys për organizatën me temë samurai kuqezi. Kostumi erdhi live tek serverat së fundmi dhe është në dispozicion për blerje në dyqanin e lojës. Me një bazë të zezë,…
FunPlus Phoenix mposhtin G2 Esports dhe fitojnë Worlds 2019
Kina fiton për të dytin vit rradhazi Summoner's Cup Pas një performance dominuese, FunPlus Phoenix arritën të fitojnë World Championship-in e tyre të parë me rezultatin 3-0 ndaj G2 Esports. Ky është viti i dytë rradhazi që LPL merr në…
G2 mposht SKT T1 për të avancuar në finalen e Worlds 2019
Europianët kanë një mundësi shumë të mirë për të fituar Worlds 2019 G2 kanë arritur të shkruajnë historinë duke mposhtur SK Telecom T1 në gjysmëfinalen e Worlds 2019 në League of Legends, në një prej ndeshjeve më të bukura ndonjëherë.…
G2 Wunder gjobitet nga Riot Games sepse po luante WoW Classic
G2 Esports falenderoi Riot Games për gjobën G2 Esports është gjobitur nga Riot Games pasi top laner-i në League of Legends Martin “Wunder” Hansen u pa duke luajtur World of Warcraft Classic. G2 morri një gjobë prej $1,100.15 (€1,000) në…
G2 Esports shpallet kampione e LEC Summer Split pasi mposhti Fnatic
Mbretërit e Europës janë fituesit e Summer Split G2 Esports kanë arritur të fitojnë titullin e LEC 2019 Summer Split duke arritur të fitojnë kundër Fnatic. Me fitoren e djeshme, ekipi do të jetë në vazon e parë të League…