Tag: FUT

EA do të gjejë një zgjidhje për ata që shpenzojnë shumë para në FIFA
EA ka thënë se duhet të punojë në "zgjidhje reale" për lojtarët e FIFA të cilët humbasin kontrollin e shpenzimeve të tyre. Por nuk arriti të angazhohej për të ndryshuar rrënjësisht mënyrën e fitimit të parave të diskutueshme të FIFA…
Si të rikuperoni lojtarët Quick Sold në FUT 22 | GUIDE
Nëse keni bërë quick sell pakon e fundit më të mirë në FIFA 22 FUT mos u shqetësoni, ekziston një mënyrë super e lehtë për të rikuperuar çdo kartë lojtari të FIFA 22 quick sold në Ultimate Team. Ja si…
FIFA 22 zbulon trailerin e parë të lojës
Teksa njerëzit janë akoma duke folur për finalet e UEFA Euro 2020 dhe COPA America, Electronic Arts ka vendosur të zbulojë trailer e parë të FIFA 22. Trailer i FIFA 22 ka si fokus kryesor të tregojë teknologjinë e re…
Lojtarët më të mirë dhe të lirë që mund të merrni në FIFA 21 Ultimate Team
Mund të jetë e vështirë të garosh në FIFA 21 Ultimate Team kur nuk ke monedha për të shpenzuar për lojtarët e nivelit më të lartë. Për fat të mirë, ka shumë lojtarë që ende performojnë shkëlqyeshëm në fushë. Të…
FIFA 21 kritikohet përsëri mbi loot boxes dhe kumarin në lojë
Loot boxes janë një temë mjaft e prekshme në lojëra, pasi ato shpesh janë krahasuar me lojërat e fatit në botën reale. Edhe pse kjo ende nuk është provuar nga shumë organe qeveritare, Electronic Arts ka rënë përsëri në kritikë…
Douglas Costa shkatërron fansin nervoz ne FIFA 21 Ultimate Team
Douglas Costa ka një skuadër modeste FIFA 21 Ultimate në krahasim me futbollistët e tjerë profesionistë, por kjo nuk e ndaloi atë të shkatërronte plotësisht një tifoz "nervoz" në Division Rivals 6, dhe ai madje reagoi edhe në Twitter Karriera…
EA Sports prezanton ekipin e parë me rastin e FUT Birthday
EA Sports po feston 12 vjetorin e FIFA Ultimate Team (FUT) me një promovim të ri të quajtur FUT Birthday. Do të jenë gjithsej dy skuadra në këtë promovim dhe e para tashmë është prezantuar. Çdo lojtar i FUT Birthday…
Lojtari i FIFA 21 zbulon sa kohë do të duhej për të zhbllokuar skuadrat FUT pa mikrotransaksione
Një fan i FIFA-s gjen se sa kohë i duhet lojtarëve të zhbllokojnë skuadrat e FUT duke luajtur pa ndërprerje, si dhe sa mund të kushtojë. Konsideruar si një nga franchise-et më të suksesshme sportive në historinë e lojërave, FIFA…
EA do të bëjë ban llogaritë që morën kartat ‘EA Gate’

EA konfirmon që çdo lojtar që blen karta FIFA si pjesë e skandalit të fundit dhe të diskutueshëm të “EA Gate” po u bëhen BAN llogaritë. Skandali “EA Gate” ka tërhequr shumë vëmendjen kohët e fundit së bashku me FIFA…

Ylli i FIFA 21, Anders Vejrgang, humb më në fund pas 536 fitoresh
Anders Vejrgang, lojtari pro i FIFA 21 për Red Bull Leipzig, më në fund ka humbur një lojë në FUT Champions Weekend League pas 536 fitoreve radhazi Historia e Anders Vejrgang, danezi katërmbëdhjetë vjeçar që ishte kampion i Weekend League,…