Skinet FunPlus Phoenix të League of Legends do të vijnë në PBE së shpejti
Kanë kaluar katër muaj që kur FunPlusPhoenix shkatërroi G2 Esports përpara një audience gjigande në Francë, por tashmë më në fund kemi pamjet e para të skineve League of Legends World Champion të skuadrës. Riot Games tregoi skinet e Lee…
FunPlus Phoenix firmos me ekipin e Heroic në CS:GO
Kampionët e Worlds 2019 janë futur në CS:GO për herë të parë Organizata kineze e esports FunPlus Phoenix ka firmosur me ekipin e Heroic në CS:GO, duke krijuar ekipin e tyre të parë. Kjo do të thotë se Marco “snappi”…
FunPlus Phoenix mposhtin G2 Esports dhe fitojnë Worlds 2019
Kina fiton për të dytin vit rradhazi Summoner's Cup Pas një performance dominuese, FunPlus Phoenix arritën të fitojnë World Championship-in e tyre të parë me rezultatin 3-0 ndaj G2 Esports. Ky është viti i dytë rradhazi që LPL merr në…