Tag: funimation

Nxitoni të fitoni 10 vite Subscription Premium në Crunchyroll
Platforma streaming për anime, Crunchyroll, së fundmi ka patur goxha ndryshime duke përshirë këtu edhe bashkimin e saj me platformën Funimation. Dhe për të festuar këto ndryshme dhe përmirësime, Crunchyroll do të dhurojë falas 10 vite subscription për fansat e…
Këto janë anime e reja që mund të gjeni tashmë në Crunchyroll
Bashkimi i Funimation me Crunchyroll bëri që platforma streaming e anime Crunchyroll të shtonte një larmishmëri të madhe anime në librarinë e saj. Por cilat janë anime e reja që mund të gjeni tashmë në Crunchyroll? Bashkimi i këtyre dy…
Crunchyroll do të sjellë më shumë anime çdo sezon
Nëse nuk e keni marrë vesh akoma, Funimation tashmë është bërë pjesë e Crunchyroll duke krijuar një platformë të vetme. Kjo do të thotë se një numër i madh anime do të vijë tashmë në Crunchyroll. Edhe pse ky bashkim…
Funimation dhe Crunchyroll bashkohen në një platformë të vetme
Vitin e kaluar kompania Sony (e cila ka nën zotërim Funimation) bleu vitin e kaluar platformën streaming më të madhe për anime, Crunchyroll për 1.175 miliardë dollar. Dhe tashmë të dyja platformat streaming do të bashkohen në një të vetme…
Lançohet një trailer i ri për episodet e fundit të Attack On Titan
Funimation ka publikuar një trailer të ri për episodet e fundit të Attack on Titan. Pjesa e dytë e sezonit të fundit do të fillojë transmetimin në Crunchyroll dhe Hulu, duke filluar nga 9 janari 2022. Nëse nuk i keni…
Dragon Ball Super:Super Hero debuton klipin e parë
Dragon Ball Super seritë anime kanë bërë pak pushim, por gjithçka përfundon së shpejti! Nëse nuk e dini, shfaqja po rikthehet me filmin e saj të dytë, dhe Dragon Ball Super: Super Hero sapo ka lançuar një update të madh…
Demon Slayer Season 2 zbulon trailerin e ri
Demon Slayer: Mugen Train u bë një nga filmat më të njohur dhe fitimprurës, anime jo vetëm në Japoni, por edhe në botë dhe, sezoni i dytë do të mbërrijë më vonë këtë vit me një trailer të ri i…
Trailer i ri i Demon Slayer Season 2
Ka disa kohë që nga Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba u shfaqi fansave një episod të ri, por kjo do të ndryshojë shumë shpejt. Ndërsa filmi i tij i parë theu rekordet globalisht vjeshtën e kaluar, shfaqja në vetvete po…
Scarlet Nexus do të ketë një adaptim në anime
Scarlet Nexus është loja e ardhshme RPG nga Bandai Namco e cila pritet që të vijë së shpejti gjatë vitit 2021. Por pa u lançuar akoma, Funimation ka bërë të ditur që një adaptim në anime i kësaj loje do…
Funimation zyrtarisht do të blejë Crunchyroll
Pas një kohe të gjatë bisedimesh midis dy palëve, më në fund arrihet një marrëveshje Para pak kohësh, Sony, kompania mëmë e Funimation, bëri publike se ishte në bisedime me platformën streaming Crunchyroll për ta blerë atë. Së fundmi, të…