fbpx
Shakaja e 1 prillit të Funcom është e vërtetë dhe vjen në shtator
Në 1 prill, Funcom njoftoi Conan Chop Chop, një lojë me Conan në rolin e një personazhi vizatimor me shkopa për krahë dhe këmbë. Gjithsesi gjatë PC Gaming Show u zbulua se ai trailer nuk ishte një shaka dhe se…
Funcom lançon videon e parë të co-op gameplay për Conan Unconquered
Loja është e disponueshme për pre-order në Steam Në vetëm tridhjetë ditë, RTS i ri nga veteranët e Command & Conquer te Petroglyph do të bëjë debutin e tij. Conan Unconquered do të lançohet në Steam me datë 30 maj. Loja…
Lojëra të reja ‘Dune’ do të vijnë pas 20 vitesh pritje
Të paktën tre lojëra të reja do të vijnë në PC dhe konsola Është një kohë e mirë për të qenë një fans i Dune. Jo vetëm që novela fantastiko-shkencore do të ketë një remake në 2020 si kortezi regjizorit…
Funcom zbulon sistemin e ri të luftimit në Secret World Legends
Kur MMO e Funcom, Secret World Legends, do dali më 26 Qershor, lojtarët do të përjetojnë një sistem luftarak tërësisht të riorganizuar me krahasim me sistemin e vjetër të The Secret World që linte për të dëshiruar.
The Secret World rilançon së shpejti si free-to-play
Secret World Legends arrin në Qershor The Secret World nga Funcom po rikthehet e rinovuar shumë shpejt. Botuesi njoftoi këtë javë se loja do të rilançohet më 26 Qershor përmes Steam-it si Secret World Legends. Sipas njoftimit e Funcom-it ne…