Tag: fromsoftware

FromSoftware ka 3 lojëra në zhvillim dhe një DLC për Elden Ring
Elden Ring ka pasur një vit të madh. Është padyshim një pretendent për lojën e vitit dhe nëse të gjithë jemi krejtësisht të sinqertë, me siguri do të fitojë. Edhe nëse Horizon Forbidden West ose Pokémon Legends: Arceus ishin më…
FromSoftware konfirmon kthimin e serverave të Dark Souls
Pas shumë muajsh spekulimesh dhe raportesh të pakonfirmuara për rregullimet e ardhura, FromSoftware më në fund ka konfirmuar zyrtarisht se po rikthen serverët online për lojërat Dark Souls në PC. Historia shkon prapa në fillim të vitit 2022, kur zbulimi…
Elden Ring zbulon një trailer të ri
Lançimi i Elden Ring është afër dhe FromSoftware ka sjellë një trailer të ri rreth lojës i cili na sjell më shumë informacione rreth historinë dhe gameplay të Elden Ring. Trailer i ri i lancuar me të vërtetë mund të…
Zbulohet krijuesi i personazheve të Elden Ring
Gjatë një testi të Elden Ring, lojtarët u lejuan të zgjidhnin vetëm nga një grup prej pesë personazhesh të caktuar në vend që të futen në sistemin e plotë të krijimit të personazheve. Por kanali në YouTube ER-SA na ka…
Krijuesi i Game of Thrones e pëlqen shumë Elden Ring
Kanë kaluar pothuajse tre vjet që kur autori George R.R. Martin bëri tease rastësisht se ai punonte në një lojë "jashtë Japonisë", por ja ku jemi vetëm pak muaj larg një publikimi të Elden Ring. Në një postim në blog,…
Zbulohen më shumë detaje rreth gameplay i Elden Ring
Së fundmi Bandai Namco dhe zhvilluesi i serisë së lojërave Souls dhe Sekiro, FromSoftware, ka zbuluar gameplay e lojës së tyre të ardhshme të quajtur Elden Ring. Gameplay në fjalë u shfaq në kanalin e Bandai Namco në YouTube duke…
Elden Ring është në fazat e fundit të zhvillimit
Në një intervistë të dhënë së fundmi, Yasuhiro Kitao i FromSoftware ka dhënë një intervistë me median japoneze Famitsu ku ka zbuluar të dhënë të reja rreth lojës së tyre të ardhshme, Elden Ring. Në këtë intervistë, Yasuhiro Kitao është…
Elden Ring do të jetë emri i lojës nga FromSoftware dhe G.R.R. Martin
Leaks përpara E3 duket se nuk ndalojnë Një leak i aseteve të Bandai Namco në E3 na ka dhënë mundësinë të shohim pamjet e para nga një RPG e re Tales of Arise si dhe logon e një loje tjetër…
Sekiro: Shadows Die Twice vështirësohet pas çdo here që ju e luani
Së bashku me rritjen e vështirësisë, duket se hisotria do të ketë disa përfundime, duke i dhënë lojës shumë vlerë përsëritjeje. Sekiro: Shadows Die Twice duket se do të distancohet nga formula e Dark Souls, edhe pse është krijuar nga…
Sekiro: Shadows Die Twice: Gameplay nga ‘Monk Boss Battle’
PlayStation Underground ka publikuar 12 minuta gameplay të ri nga Sekiro: Shadows Die Twice, duke shfaqur një 'boss battle' me "Corrupted Monk" si pjesë e një gameplay të zgjatur. Videoja më poshtë gjithashtu ofron një vështrim në një zonë që…