fbpx

Tag: free to play

Watch Dogs: Legion do të jetë free-to-play këtë fundjavë
Watch Dogs: Legion do të jetë në dispozicion për të luajtur falas nga 25-29 Mars në sistemet Xbox dhe PlayStation, në Epic Games Store dhe përmes Ubisoft store. Çdo personazh në Londrën e së ardhmes së afërt do të jetë…
Rocket League kap 1.3 milionë lojtarë
Kalimi free-to-play vërtetë e ndihmoi. Pasi u bë free-to-play këtë javë, Rocket League ka arritur maja të reja, duke kaluar shumë shpejt një milionë lojtarë në të gjitha platformat, për herë të parë në historinë e lojës. Tani, vetëm dy…
Pasi Rocket League u bë free-to-play, serverat u bënë crash
Dje Rocket League u bë e disponueshme falas pasi u hoq nga shitja në Steam (megjithëse lojtarët i mbajnë kopjet e tyre, natyrisht). Fluksi i lojtarëve të rinj, i kombinuar me plot lojtarë të rikthyer falë fillimit të njëkohshëm të…
Spellbreak është një free-to-play battle royale që do të lançohet në 3 shtator
Spellbreak, loja fantazi battle royale free to play ka qenë në zhvillim prej disa kohësh dhe tani po përgatitet për një lançim të plotë në datë 3 shtator. Ky njoftim vjen bashkë me një trailer kinematik që mund ta shikoni…
Battlefield mund të sjellë një lojë free-to-play battle royale
Battlefield 6 do të ketë harta për 128 lojtarë Battlefield 6 nuk është zbuluar zyrtarisht, por zërat kanë kohë që qarkullojnë. Përpara disa ditësh, Tom Henderson, i cili ka vite që bën leak detajet e Call of Duty dhe Battlefield,…
Battlefield mund të sjellë një lojë free-to-play battle royale
Battlefield 6 do të ketë harta për 128 lojtarë Battlefield 6 nuk është zbuluar zyrtarisht, por zërat kanë kohë që qarkullojnë. Përpara disa ditësh, Tom Henderson, i cili ka vite që bën leak detajet e Call of Duty dhe Battlefield,…
Battlefield mund të sjellë një lojë free-to-play battle royale
Battlefield 6 do të ketë harta për 128 lojtarë Battlefield 6 nuk është zbuluar zyrtarisht, por zërat kanë kohë që qarkullojnë. Përpara disa ditësh, Tom Henderson, i cili ka vite që bën leak detajet e Call of Duty dhe Battlefield,…
Battlefield mund të sjellë një lojë free-to-play battle royale
Battlefield 6 do të ketë harta për 128 lojtarë Battlefield 6 nuk është zbuluar zyrtarisht, por zërat kanë kohë që qarkullojnë. Përpara disa ditësh, Tom Henderson, i cili ka vite që bën leak detajet e Call of Duty dhe Battlefield,…
Rocket League do të bëhet free-to-play më vonë gjatë vitit
Pas pesë vjetësh si një lojë premium, Rocket League do të jetë falas për të luajtur më vonë këtë verë Përditësimi po ndodh krahas lëshimit të Rocket League në Epic Games Store. Mos u shqetësoni për të humbur asgjë nëse…
Crucible është shooter-i i ri free-to-play nga Amazon
Ai do të lançohet në 20 maj Amazon Games ka zbuluar shooter-in e tyre të ri free-to-play për PC, i cili vendos përballë ekipe me gjuetarë ndaj krijesave armike, me qëllimin për të marrë një resurs të çmuar, Essence. Kjo…