FunPlus Phoenix firmos me ekipin e Heroic në CS:GO
Kampionët e Worlds 2019 janë futur në CS:GO për herë të parë Organizata kineze e esports FunPlus Phoenix ka firmosur me ekipin e Heroic në CS:GO, duke krijuar ekipin e tyre të parë. Kjo do të thotë se Marco “snappi”…
Doinb zbulon skin-et që FPX ka zgjedhur pas fitores në Worlds 2019
Ai e konfirmoi listën gjatë stream-it të tij Pas një pritjeje të gjatë, mid laner-i Kim “Doinb” Tae-sang ka konfirmuar se pesë kampionët që do të marrin skin-e pas fitores së FunPlus Phoenix në Worlds 2019 do të jenë Gangplank,…
FunPlus Phoenix mposhtin G2 Esports dhe fitojnë Worlds 2019
Kina fiton për të dytin vit rradhazi Summoner's Cup Pas një performance dominuese, FunPlus Phoenix arritën të fitojnë World Championship-in e tyre të parë me rezultatin 3-0 ndaj G2 Esports. Ky është viti i dytë rradhazi që LPL merr në…