Ndryshimet që ka sjellë update-i i Fortnitemares në Fortnite
Epic Games ka sjellë update-in e Fortnitemares në Fortnite Chapter 2 Season 4 dhe ka plot ndryshime për të cilat duhet të flasim. Ja çdo gjë që ka ndryshuar në patch v14.40. Loja gjithmonë bëhet gati për një update të…
Bëhet leak dhoma dhe cinematic e Agent Meowscles në Fortnite
Përmbajtja e tregimit të Agent Meowscles është planifikuar të bëhet unlock nesër. Por ne morëm një pamje të vogël në videon e tij kinematike në Twitter nga një llogari që lëshoi ​​imazhet. Dhoma e Meowscles tregon pajisjet e tij të…
Bëhen leak dy armë, një LTM dhe më shumë në Fortnite
Update v12.10 në Fortnite ka sjellë shumë leaks Fortnite Chapter 2 Season 2 tashmë ka nisur dhe shumë vazhdon të vijë në lojë me ardhje ne update v12.10. Dataminers kanë zbuluar disa prej sendeve të reja që pritet të vijnë…
Teaser-i më i fundit i Fortnite Season 2 zbulon Midas
Entuziazmi rreth Fortnite Chapter 2 Season 2 vazhdon të rritet Më herët kemi parë dy teasers të ndryshëm nga Epic Games, të cilët hedhin shenja drejt vendndodhjeve të reja që do të vinë, si dhe rikthimit të Dynamite dhe lëndëve…
Bëhet leak Rapid Fire SMG, arma më e re që do të vijë në Fortnite
Ajo pritet të vijë në Chapter 2 Season 2 Epic Games vazhdon të surprizojë fansat e Fortnite duke sjellë veçori të reja në lojë, sidomos përpara update-ve të mëdha si sezonet e reja. Disa leaks kanë ardhur tashmë për sezonin…
Do të ketë ndryshime në hartën e Fortnite për Chapter 2 Season 2?
Edhe pse lojërat e tjera kanë fituar më shumë vëmendje muajt e fundit, Fortnite mbetet një vigan dhe loja me fitimetmë të larta në industri. Update-et masive dhe zgjerimi i fundit (i quajtur Fortnite Chapter 2 nga zhvilluesi i Epic…
Fortnite Chapter 2 Season 2 do të vijë me një engine të ri fizikash
Ky është ndryshimi më drastik që ka ardhur ndonjëherë në Fortnite Tashmë që Epic ka zbuluar zyrtarisht datën e nisjes së Fortnite Chapter 2 Season 2, duket se sezoni i ri do të vijë gjithashtu edhe me një engine të…