Bugha merr një paralajmërim për hile në Fortnite Champion Series
Epic Games e ka marrë shumë seriozisht heqjen e hileve nga FNCS Epic Games mesa duket po punon për të ndaluar lojtarët që mund të prishin eksperiencën e lojtarëve të tjerë në Fortnite, pavarësisht nëse është hacking apo diçka tjetër.…
NICKMERCS mbron lojtarët me controllers në Fortnite
Ai gjithashtu sulmon lojtarët e tjerë profesionistë Ai është një prej streamer-s më popullorë në Twitch, por NICKMERCS pati disa fjal të ashpra për komunitetin kompetitiv të Fortnite, sidomos për ata që luajnë me maus dhe tastierë. Gjatë një prej…
FNCS mund të vijë në formatin Solo në Fortnite Chapter 2 Season 2
Lojtarët do të kenë sërish mundësi të luajnë Solo në Fortnite Champion Series Fortnite Champion Series, ose shkurt FNCS, ka patur disa formate deri tani, me lojtarët që kanë patur mundësi të fitojnë mijëra euro duke luajtur në Trios dhe…
Bugha po kërkon për një skuadër të re në Fortnite Champion Series
Kampioni i Fortnite World Cup Solos, Kyle ‘Bugha’ Giersdorf, ka zbuluar se po kërkon për një skuadër të re që ti bashkohet për Fortnite Champion Series, pavarësisht faktit që pak më parë kishte njoftuar skuadrën e tij të parë me…
Tfue dhe Cloakzy do të ribashkohen për Fortnite Champion Series
Duket se dyshja i ka lënë mosmarrëveshjet mënjanë për të konkuruar së bashku sërish. Streameri i famshëm dhe pro i Fortnite Turner ‘Tfue’ Tenney do të luajë në një skuadër me katër lojtarë, ku përfshihet këtu edhe ish shoku i…