Tag: formula 1

F1 22 Review
Me një nga ndryshimet më të mëdha në garat e Formula 1 në më shumë se një dekadë që po ndodh këtë sezon, nuk është befasuese që rikrijimi i tij në F1 22 të rifokusohet në bazat. Është e lehtë…
F1 2021 Review
Seria e lojërave F1 është rikthyer këtë vit me F1 2021. Këtë rradhë kemi disa ndryshime, pasi Codemasters u ble nga EA. Tani, është koha që të shohim se si kjo seri lojërash ka ndryshuar në këtë review nga GameON…
Gaming setup i Pierre Gasly të F1 është totalisht i çmendur
Është një fakt i njohur që shumica e drejtuesve të rinj të Formula 1 janë lojtarë të zjarrtë. Mbi të gjitha, imituesit e garës janë një pjesë e rëndësishme e regjimit të tyre të trajnimit. Sidoqoftë, Pierre Gasly mund të…
Si të merrni Fan Pack të Formula 1 në Rocket League Season 3
Crossover midis Formula 1 dhe Rocket League Season 3 është në përfundim e sipër. Ai fillon me Formula 1 Fan Pack, i cili përfshin disa decale dhe banderola nga konkursi i preferuar në botë me motorra. Lojtarët e Rocket League…
F1 2021 njoftohet me një story mode të re
F1 2021 është zyrtarisht duke u zhvilluar shumë shpejt, me Codemasters dhe Electronic Arts që njoftojnë se një lojë e re video është në horizont. E përshkruar si një "përvojë garash e gjeneratës së ardhshme", F1 2021 do të dalë…
F1 2020 Review
F1 2020 tregon se si zhvilluesi zyrtar i lojërave F1, Codemasters, vazhdon të evolojë dhe t’i përshtatet realitetit të botës së F1. Ardhja e My Team në lojë, Split Screen dhe shumë aspekte të reja gameplay tregon se zhvilluesit janë…
Charles Leclerc krahason F1 esports me garat e vërteta
Dy herë fituesi i garave të Formula 1, Charles Leclerc mund të jetë një nga shoferët më të mirë të garave në botë, por piloti nga Monako e quajti garimin në simulatorin e F1 2019, "super të vështirë" Kur Leclerc…
Si të shihni F1 Virtual Grand Prix në 5 Prill me Norris, Leclerc, etj
Me sezonin 2020 të Formula 1 ende të pezulluar, pilotët profesionistë, dhe jo vetëm, po vënë përsëri në punë simulatorët e tyre për raundin e fundit të serisë F1 Virtual Grand Prix, të dielën, 5 prill Aksioni kthehet në pistat…
350,000 shikues panë Virtual Grand Prix Bahrain në Formula 1
Fundjavën e kaluar, vetë Formula 1 ka pritur garën e vetë virtuale duke paraqitur pilotë të F1, profesionistë të garave sim, një medalist olimpik dhe një ish-anëtar të One Direction Përzierja eklektike e yjeve në pistë sigurisht që tërhoqi shikuesit,…
Lando Norris kryeson listat e Twitch me stream-in e fundit
Piloti i Formula 1, Lando Norris ishte streamer-i më i shikuar në Twitch dje ndërsa fansat e F1 u mblodhën për ta parë atë të garonte në eventin Not the Australian Grand Prix Duke arritur një kulm me mbi 70,000…