F1 2020 Review
F1 2020 tregon se si zhvilluesi zyrtar i lojërave F1, Codemasters, vazhdon të evolojë dhe t’i përshtatet realitetit të botës së F1. Ardhja e My Team në lojë, Split Screen dhe shumë aspekte të reja gameplay tregon se zhvilluesit janë…
Charles Leclerc krahason F1 esports me garat e vërteta
Dy herë fituesi i garave të Formula 1, Charles Leclerc mund të jetë një nga shoferët më të mirë të garave në botë, por piloti nga Monako e quajti garimin në simulatorin e F1 2019, "super të vështirë" Kur Leclerc…
Si të shihni F1 Virtual Grand Prix në 5 Prill me Norris, Leclerc, etj
Me sezonin 2020 të Formula 1 ende të pezulluar, pilotët profesionistë, dhe jo vetëm, po vënë përsëri në punë simulatorët e tyre për raundin e fundit të serisë F1 Virtual Grand Prix, të dielën, 5 prill Aksioni kthehet në pistat…
350,000 shikues panë Virtual Grand Prix Bahrain në Formula 1
Fundjavën e kaluar, vetë Formula 1 ka pritur garën e vetë virtuale duke paraqitur pilotë të F1, profesionistë të garave sim, një medalist olimpik dhe një ish-anëtar të One Direction Përzierja eklektike e yjeve në pistë sigurisht që tërhoqi shikuesit,…
Lando Norris kryeson listat e Twitch me stream-in e fundit
Piloti i Formula 1, Lando Norris ishte streamer-i më i shikuar në Twitch dje ndërsa fansat e F1 u mblodhën për ta parë atë të garonte në eventin Not the Australian Grand Prix Duke arritur një kulm me mbi 70,000…
Mexican Grand Prix në Formula 1 do të bëhet stream në Twitch
Formula 1 po futet në botën e streaming Formula 1 ka lajmëruar se do të fillojë eksperimentimin me mbulimin në Twitch të garave, duke nisur nga Mexican Grand Prix i kësaj fundjave. E gjithë fundjava e garave do të bëhet…
F1 do të lançohet dy muaj më herët se zakonisht
Hip Hip Urraa! Data e lançimit të F1 është vendosur. Pikërisht 28 qershori. Kjo datë është dy muaj më herët se sezoni normal i Formula 1 . Krahas lanimit më të hershëm loja do të përfshijë edhe një regulation-car zyrtare…
Formula 1 mbështetet tek esports për talentin e rradhës
Ekzistojnë vetëm 20 shoferë aktivë të Formula 1 në botë. Secili e arriti nivelin e lartë dhe kompetativ të ngarjes pas orëve të palodhura pune në pistë. Por McLaren, skuadra e dytë më e suksesshme në historinë e Formula 1,…
Formula 1 mobile: Zbulohet data e lançimit në iOS dhe android.
Codemasters ka njoftuar sot se loja e saj F1 Mobile Racing do të lançohet në mbarë botën për pajisjet iOS më 18 tetor 2018 (vetëm dy ditë nga data e publikimit). F1 Mobile Racing është një përvojë e re për…
McLaren do të punësojë lojtarin më të shpejtë në botë si shofer simulatori
Ekipi i Formula 1 McLaren-Honda ka zbuluar eventin e ri të titulluar "Lojtari më i shpejtë në botë" dhe konfirmon se do të punësojë fituesin si një shofer simulatori. E treguar për herë të parë këtë javë, ky konkurs i…