Tag: football

Konami pranon se eFootball nuk ishte gati kur u lançua
E lëshuar në shtator 2021, eFootball ishte planifikuar të hiqte FIFA-n si mbreti i simulatorëve të futbollit, megjithatë, nuk ishte aspak e tillë. E kritikuar për problemet e saj teknike, mikrotransaksionet grabitqare dhe mungesën e ekipeve dhe modalitetet e lojës,…
FIFA 23 do të sjellë Cross-Play mes konsolave dhe PC
Mbetet për t'u parë se kur do të shpallet data e lançimit të FIFA 23, por më shumë informacione po bëhen publike për tifozët e futbollit. Një nga titujt kryesorë të EA ka qenë i ulët në lajme, por informacionet…
Data e lançimit për eFootball mobile shtyhet nga Konami
Konami ka bërë të ditur se eFootball mobile vonohet zyrtarisht. Versioni mobile i lojës së tij të futbollit pa pagesë tani ka një dritare lançimi të pranverës 2022, fillimisht e planifikuar për vjeshtën 2021. Nuk është sekret i madh që…
Konami premton të rregullojë lançimin skandaloz të eFootball
Konami ka lëshuar një deklaratë për eFootball pas nisjes katastrofike të saj këtë javë. Nisja ka shkuar aq keq, dhe reagimi ka qenë aq i zhurmshëm, sa eFootball tani është loja me review më të keqe ndonjëherë në Steam. Në…
5 portierët më të mirë në FIFA 22 | GUIDE
Vlerësimet e FIFA 22 kanë mbërritur dhe tifozët kanë qenë të zënë duke kontrolluar OVR -të e lojtarëve të tyre të preferuar. Ka shumë portierë të vlerësuar këtë vit në mesin e 22 më të mirëve. Ratings Collective dhe EA…
Njoftohet loja e re e sportit: Football Player 2023
Football Player 2023 është shpallur si një lojë e re futbolli e vendosur për të konkurruar me lojërat si FIFA dhe eFootball (e njohur më parë si PES). Me lojën ende në fazat e hershme, nuk ka një sasi të…
FIFA humbet edhe licencën e Atalanta në Serie A
Atalanta i bashkohet Juventus, Roma dhe Napolit në licenca PES-only. Konami ka njoftuar një marrëveshje ekskluziviteti me ekipin e Serie A Atalanta B.C. duke e bërë atë ekipin e katërt në ligën italiane që nuk do të shfaqet në lojërat…
European Super League mund të ndikojë seriozisht në FIFA 22
Bota e futbollit është tronditur në thelbin e saj nga njoftimi i European Super League (ESL), por a do të ketë ndonjë ndikim në lojërat e ardhshme si FIFA 22? Ja çfarë dimë. Kërcënimi i një Super League ka qëndruar…
Jeta e mbretit të futbollit, Pelé, tashmë një dokumentar në Netflix
Një dokumentar i Netflix që shpalos jetën e ikonës së futbollit, afro-braziliani, "Edson Arantes do Nascimento" – i njohur ndryshe si Pelé. Pelé mund të jetë lojtari më i mirë ndonjëherë, por trashëgimia e tij jashtë fushe do të vihet…
FIFA 20 mund të humbasë 3 legjenda të futbollit ndaj PES 2020
A po fiton PES shumë terren? FIFA dhe Pro Evolution Soccer janë dy rivalët më të mëdhenj në lojërat e futbollit. Edhe pse FIFA ka disa vite që është në krye, duket se diferenca midis dy prej konkurrentëve të mëdhenj…