Ky pro i Fortnite u bë ban për shkak të një glitch-i aksidental në FNCS
Raundi i fundit i Fortnite Champion Series (FNCS) përfundoi në një katastrofë totale për lojtarin pro 'Waffles', pasi u has me një glitch dhe u bë ban menjëherë pak më vonë. Në 2 gusht, Epic mori vendimin drastik për të…
Ja si mund të shikoni FNCS Invitational
Fortnite Championship Series (FNCS), me një prize pool prej $2,000,000 është duke filluar, ndaj ja çdo gjë që duhet të dini për ta parë atë. Pas suksesit të Fortnite World Cup, lojtarët profesionalë që konkurojnë në battle royale kanë qenë…
Tfue mahnitet pasi një glitch e teleporton në Fortnite
Pas suksesit që kishte në Fortnite Season X, FNCS ka ecur mirë që nga ajo pikë, me formatin që është rikthyer në eventet duos për Fortnite Chapter 2 Season 2. Disa nga emrat më të mëdhenj të skenës kompetitive të…
Katër pro të Fortnite bëhen ban pas një kontradite në FNCS
Rikthimi i Fortnite Champion Series’ (FNCS) është përndjekur nga një tjetër akuzë hileje, me dyshen kryesore të NA-East që është bërë ban me akuzën se kanë bërë teaming gjatë finaleve. Nate ‘Kreo’ Kou, Logan ‘Bucke’ Eschenburg, ‘Keys’ dhe ‘Slackes’ u…
FNCS mund të vijë në formatin Solo në Fortnite Chapter 2 Season 2
Lojtarët do të kenë sërish mundësi të luajnë Solo në Fortnite Champion Series Fortnite Champion Series, ose shkurt FNCS, ka patur disa formate deri tani, me lojtarët që kanë patur mundësi të fitojnë mijëra euro duke luajtur në Trios dhe…
Tfue eleminon skuadrën e Ninja në një mënyrë poshtëruese gjatë FNCS
Në një përballje mes tyre Tfue mund të themi se tregoi sërish epërsi ndaj Ninja, pasi eleminoi skuadrën e tij me pickaxe, rrugës drejt një victory royale-i. Rivaliteti me Tfue dhe Ninja është dokumentuar disa herë dhe shkon përtej kohëve…