Tag: first person shooter

Një lojë ultra-realistike e Luftës së Parë Botërore do jetë falas javën tjetër
Nëse doni të luani një FPS të ri, kemi disa lajme të mira për ju: duke filluar nga java e ardhshme do të keni mundësi të shkarkoni një lojë realiste të Luftës së Parë Botërore për çmimin e ulët të…
Ky mod ju lejon të luani ‘The Witcher 3’ në first-person
The Witcher 3: Wild Hunt nuk ishte një lojë që supozohej të luhej ndonjëherë në first-person. Bota e madhe e fantazisë e CD Projekt RED ishte projektuar me përpikmëri për luftime të third-person, zgjidhjen e enigmave, eksplorimin dhe dallimet e…
5 lojërat më të mira first-person shooter në PC për 2020
First-person-shooter është një nga zhanrat më popullore në videolojëra dhe disa nga lojërat më të suksesshme në dekadën e fundit, kanë qenë FPS. Zhanra u rrit në popullaritet me lojëra si Doom, Wolfstein dhe më tej Halo. Shumë lojëra të…
Pro-të e Apex Legends thonë se beta e Valorant vjen për pesë javë
Beta e Valorant duket supër afër Riot Games, zhvilluesit e League of Legends duket se janë shumë pranë beta-s së Valorant. Ata patën një sukses të madh me League of Legends, si dhe me Legends of Runeterra, duke i lënë…
Riot po krijon një lojë first-person-shooter me emrin “Project A”
Riot Games po zgjeron repertorin e tyre të lojrave Riot Games ka zbuluar një lojë me emrin e koduar Project A, e cila do të jetë një lojë taktike first-person-shooter. Në edicionin e 10 vjetorit të League of Legends të…